Świąteczny Koncert Charytatywny "Z nadzieją na pokój" / Sara Dragan

18:00

W niedzielę, 4 grudnia o godz. 18:00 w Sali Koncertowej „Nowa Miodowa” ZPSM Nr 1 (ul. Rakowiecka 21, Warszawa) odbędzie się Świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz Ukrainy „Z nadzieją na pokój”. Koncert jest zwieńczeniem działań Fundacji Nienieodpowiedzialni mających na celu przeciwdziałanie katastrofie humanitarnej w Ukrainie. Całkowity przychód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na zakup sprzętu medycznego do ambulansu, który będzie służył ratownikom ewakuującym rannych obywateli Ukrainy. Artystką, która charytatywnie wystąpi w czasie koncertu będzie 23-letnia Sara Dragan. To jedna z najbardziej obiecujących skrzypaczek swojego pokolenia. Pianistą towarzyszącym będzie Sławomir Cierpik.


Program:

Johannes Brahms Sonata d-moll na skrzypce i fortepian

Niccolo Paganini I Palpiti Op.13 (arr.Kreisler)

Niccolo Paganini Kaprysy Op.1 nr 2,7,24

Jeno Hubay Carmen Fantasy

Maurice Ravel Tzigane

Fryderyk Chopin Nokturn cis-moll (arr. N.Milstein)

Tomaso Antonio Vitali Chaconne


Wykonawcy:

Sara Dragan skrzypce

Sławomir Cierpik fortepian


Bilety:

Bilety dostępne na Going. https://bit.ly/3T6y0tS oraz w salonach sieci Empik


Biogram:

Od 2013 roku Sara Dragan pracuje pod kierunkiem legendarnego pedagoga – prof. Zakhara Brona. Studiuje w Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie między innymi dzięki stypendium, które otrzymała od Santander Bank Polska na rok akademicki 2022/2023. Naukę kontynuuje także w Zakhar Bron Academy w Interlaken (Szwajcaria) oraz Akademii Muzycznej im.K.Lipińskiego we Wrocławiu. Skrzypaczka gra na instrumencie Nicola Amati (Cremona, 1666r.) użyczonym jej przez Florian Leonhard Fine Violins w Londynie.

Sara zdobyła I miejsce/Grand Prix na 60 konkursach skrzypcowych w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Azji. Między innymi na Międzynarodowym Konkursie Młodych Skrzypków im. H. Wieniawskiego & K. Lipińskiego w Lublinie, New York International Artists Association Competition, International G.P.Telemann Violin Competition, International Global Music Partnership Competition. Skrzypaczka jest również laureatką III miejsca oraz wielu nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie na Skrzypce Solo im. T. Wrońskiego w Warszawie.

Jako solistka grała w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata. Między innymi w Filharmonii Berlińskiej, Carnegie Hall, Walt Disney Hall of Los Angeles Philharmonic, Konzerthaus Berlin, Haeundae Cultural Center Concert Hall w Korei Południowej, Krannert Center for the Performing Arts (Illinois), Rachmaninov Concert Hall w Moskwie, NFM we Wrocławiu, NOSPR w Katowicach oraz wielu innych.

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia