Sala koncertowa "Nowa Miodowa"

Rakowiecka 21

Budynek przy Rakowieckiej 21 od zawsze związany był z dziećmi – wzniesiono go w 1901 r. jako Dom Sierot Dziewcząt i do końca pełnił rolę sierocińca. Przez wiele lat opuszczony i niszczejący, dzisiaj, rozbudowany o nowoczesną część muzyczną stał się szkołą – domem edukacji muzycznej i równocześnie najwyższej jakości muzyki.

W jego sercu, jako cel edukacyjnej muzycznej podróży, położona jest sala koncertowa, której mistrzostwo i precyzja wykonania inspiruje młodych do niestrudzonej pracy i osiągania poziomu gry zawodowych muzyków i twórców, których gości na koncertach.

Naszym celem było stworzenie bogatego, a jednocześnie wysoce klarownego dźwięku.

Yasuhisa Toyota Nagata Acoustics

Projekt Sali Koncertowej

Za projekt sali odpowiadał Tomasz Konior i Konior Studio – zespół odpowiedzialny m. in. za siedzibę Akademii Muzycznej w Katowicach, a przede wszystkim za fantastyczną siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Nad akustyką sali czuwał mistrz Yasuhisa Toyota – dyrektor i główny projektant renomowanej firmy zajmującej się inżynierią akustyczną Nagata Acoustics z Los Angeles i Tokio, autor niezwykłej Elbphilharmonie w Hamburgu, Walt Disney Concert Hall, Bard College Performing Arts w Nowym Jorku, Suntory Hall w Tokio i wielu innych najlepszych sal koncertowych na świecie.

Sala posiada widownię na 305 osób. Jest także studiem nagrań z własną reżysernią.

Galeria zdjęć

Bądź blisko muzyki

Zapraszamy Państwa do kameralnej, niezwykłej przestrzeni wypełnionej naturalnym drewnem, której intymny układ sprawia, że widz pozostaje zawsze blisko artystów i muzyki. To przestrzeń, która w nieoczekiwany sposób pozwala na spotkanie słuchacza z muzykiem – pozostają blisko siebie, a doskonała akustyka pozwala im trwać w kontakcie i wymianie energii płynącej z każdego dźwięku, który odbywając wirującą podróż w stronę podwieszonego na wysokości 14 m plafonu i ustrojów akustycznych, pozwala doświadczyć jedynej w swoim rodzaju perfekcji i prywatnego niemal spotkania.

Iwona Waga-Parafiniak
Dyrektor ZPSM Nr 1 w Warszawie