Yamaha Piano Festival / Hyo Lee / Hyuk Lee

19:00

Koncert w ramach I edycji Yamaha Piano Festival „Talentem Świata Obywatel”, połączonego z premierą nowej odsłony flagowego fortepianu koncertowego Yamaha CFX.


Program:

Hyo Lee
F. Schubert Impromptu op. 142
B. Bartok Sonata Sz. 80
Bellini/Liszt Reminiscences de Norma, S. 394

Hyuk Lee
F. Chopin:
- Barkarola op. 60
- III Sonata h-moll, op. 58


Wykonawcy:

Hyo Lee i Hyuk Lee


Bilety:

Wstęp na recitale jest bezpłatny. Nie obowiązują wejściówki. Liczba miejsc ograniczona.


Yamaha Piano Festival:

Już 27, 28 i 29 czerwca zapraszamy Państwa na wyjątkowy cykl koncertów pianistycznych w ramach I edycji Yamaha Piano Festival „Talentem Świata Obywatel”, połączonych z premierą nowej odsłony flagowego fortepianu koncertowego Yamaha CFX.

Podczas festiwalu wystąpi czterech pianistów – Mateusz Krzyżowski, Andrzej Wierciński oraz bracia Hyuk i Hyo Lee, doskonale znanych publiczności z udziału w prestiżowych wydarzeniach pianistycznych, takich jak XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina w Warszawie czy Międzynarodowy Konkurs Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, aktywnie koncertujący w Europie i na świecie.

Koncerty odbędą się o godzinie 19.00 w sali koncertowej szkoły muzycznej Nowa Miodowa, przy ulicy Rakowieckiej 21 w Warszawie. Wstęp na recitale jest bezpłatny.


Biogram:

Hyo Lee urodził się w 2007 roku w Seulu. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i skrzypcach. W 2014 r. przeniósł się do Moskwy i najpierw jako skrzypek wstąpił do Moskiewskiej Centralnej Szkoły Muzycznej. Następnie od 2016 roku zaczął zawodowo uczyć się gry na fortepianie. 

W kwietniu 2017 roku, mimo że dopiero 6 miesięcy temu rozpoczął naukę zawodu pianistycznego, został laureatem IV międzynarodowego konkursu „Astana Piano Passion”, w Nur-Sultan (Astana). Ten konkurs zmotywował Hyo do poważniejszego studiowania gry na fortepianie. W kwietniu 2018 r. zdobył I nagrodę na fortepian i Grand Prix na skrzypce na Międzynarodowym Konkursie „Diament Muzyczny” w Moskwie, Rosja. W grudniu 2021r. otrzymał III nagrodę na XII Międzynarodowym Konkursie "Arthur Rubinstein in Memoriam", Bydgoszcz, Polska.

Hyo Lee występował na scenach m.in. Yamaha-Hall w Moskiewskim Międzynarodowego Domu Muzyki, Sali Cortot i Biblioteki Polskiej w Paryżu, w Filharmonii w Tule, Riazaniu, Muzeum Czajkowskiego w Klinie. Artysta rozwija własny świat muzyczny uczestnicząc w różnych kursach mistrzowskich na całym świecie: Moscow Rising Star Masterclass, Letnia Akademia Uniwersytetu Muzyki i Sztuki w Wiedniu, Międzynarodowe Kursy Mistrzowskie w Hamburgu w Akwizgranie, Letnia Akademia PyoengChang itp.


Hyuk Lee urodził się 4 stycznia 2000 r. w Seulu. Obecnie kształci się w Konserwatorium Moskiewskim w klasie fortepianu Władimira Owczynnikowa. W 2016 r., jako najmłodszy uczestnik w historii, wygrał X Konkurs im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Ten utalentowany pianista koreański jest też laureatem III nagrody X Konkursu w Hamamatsu (2018), jak również I miejsca i nagrody za najlepsze wykonanie koncertu Moskiewskiego Konkursu Chopinowskiego dla Młodzieży (2012). Występował m.in. w salach im. Dvořáka i Smetany w Pradze, Konserwatorium Moskiewskiego, Filharmonii Warszawskiej, Salle Cortot w Paryżu, Muziekgebouw w Eindhoven, Tivoli Vredenburg w Utrechcie, Kioi Hall w Tokio oraz na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Jest finalistą 18. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2021 roku.


Zdjęcia z archiwum artystów. 

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia