The WHOOP Group / Crimes II (koncert premierowy albumu)

18:00

Po sukcesie pierwszego albumu zespołu The WHOOP Group, Muzycy na scenie Nowej Miodowej wykonają premierowo materiał z najnowszej płyty Crimes II. 

Crimes II to najnowszy i długo wyczekiwany album zespołu The WHOOP Group. Jest on nie tylko nawiązaniem do kryminalnego motywu debiutanckiej płyty, ale także rozbudowaną i zaawansowaną kontynuacją tej idei. W programie znalazły się wyłącznie autorskie aranżacje wybranych przez Zespół  dzieł orkiestrowych i ani jednego utworu oryginalnie skomponowanego na kwartet saksofonowy. Na koncercie usłyszą Państwo m. in. Suitę z baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego, Suitę św. Pawła Gustava Holsta czy Symfonię nr 1 D-dur „Klasyczną” Sergiusza Prokofiewa. Wszystko to w wirtuozowskiej wersji na cztery saksofony.

Od Zespołu:

„Świadomi wagi swojego występku, mamy nadzieję na spotkanie z Wami podczas koncertu premierowego, który odbędzie się już 4 czerwca w fantastycznej sali koncertowej Nowej Miodowej w Warszawie. Do zobaczenia!
The WHOOP Group”


Program:

Wolfgang Amadeusz Mozart  Uwertura do opery „Wesele Figara” KV 492 (arr. Jakub Muras)

Piotr Czajkowski Suita z baletu „Dziadek do orzechów” (arr. Krzysztof Koszowski)

- Miniaturowa uwertura

- Taniec cukrowej wróżki

- Taniec pastuszków

- Marsz

- Taniec chiński

- Taniec arabski

- Trepak

Sergiusz Prokofiew Symfonia nr 1 D-dur „Klasyczna” (arr. Krzysztof Koszowski)

- Allegro

- Larghetto

- Gavotte

- Finale

Gustaw Holst Suita św. Pawła (arr. Krzysztof Koszowski)

- Jig

- Ostinato

- Intermezzo

- Finale

Krzysztof Koszowski Evolution of classical music


Wykonawcy:

The WHOOP Group

Jakub Muras saksofon sopranowy

Mateusz Dobosz saksofon altowy

Krzysztof Koszowski saksofon tenorowy

Szymon Zawodny saksofon barytonowy


Bilety:

Sprzedaż biletów w serwisie eBilet


Bio:

The WHOOP Group to czterej niezwykle kreatywni wirtuozi saksofonu!
(Jan A. P. Kaczmarek - kompozytor, laureat Oscara)

The WHOOP Group to najbardziej rozpoznawalny polski kwartet saksofonowy złożony z najwybitniejszych saksofonistów młodego pokolenia. Zespół aktywnie koncertuje w kraju oraz za granicą, często występując w towarzystwie orkiestr symfonicznych i big bandów. Muzycy kwartetu łączą wirtuozerię i żywiołowość z muzykalnością i perfekcją, rozwijają się w błyskawicznym tempie oraz cieszą wyjątkowym uznaniem publiczności na całym świecie (klip z nagraniem Burzy Vivaldiego – właściwie finału Koncertu g-moll RV 315 – ma aktualnie ponad 30 milionów odsłon w Internecie).

Zespół specjalizuje się w muzyce klasycznej, którą wykonuje w autorskich aranżacjach, lecz doskonale odnajduje się także w innych gatunkach – muzyce rozrywkowej, filmowej czy jazzie. Ponadto muzycy tworzą własne kompozycje, które nierzadko są syntezą wszystkich wykonywanych przez zespół gatunków muzycznych. Możliwości tego kwartetu są także inspiracją dla innych twórców, którzy dedykują im swoje utwory. Dla The WHOOP Group komponowali m. in. Krzysztof Falkowski czy Jan A.P. Kaczmarek, który przeznaczył zespołowi solową partię w swojej monumentalnej Rapsodii Śląskiej, której prawykonanie odbyło się na Stadionie Śląskim w 2019 roku.

Każdy z muzyków zespołu indywidualnie jest laureatem licznych prestiżowych nagród na konkursach solowych i kameralnych, a jako zespół zajęli I miejsca w międzynarodowych konkursach m. in. w Paryżu, Bydgoszczy czy Warszawie. Za debiutancką płytę Crimes (2018) zostali ponadto nominowani do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii „Odkrycie Roku”. The WHOOP Group zapraszany jest także często do współtworzenia różnych projektów, podczas których nawiązuje współpracę z innymi artystami oraz zespołami. Do tej pory muzycy mieli okazję dzielić scenę m. in. z Dorotą Miśkiewicz, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Pawbeatsem, Krzysztofem Herdzinem, Henrykiem Miśkiewiczem, Maciejem Obarą, Pawłem Gusnarem, Małgorzatą Kożuchowską, Tamarą Arciuch, Magdaleną Kumorek, zespołem Dagadana, Andrzej Kowalski Quartet czy Warsaw Saxophone Orchestra, z którą w 2022 roku wydali płytę Debut, nominowaną do prestiżowej nagrody „Fryderyk 2023”, w kategorii Album Roku – Muzyka Orkiestrowa.

The WHOOP Group występowali między innymi na takich festiwalach jak Un Violon sur le Sable (Francja), Christopher Summer Music Festival (Litwa), Musik in den Hausern (Niemcy) czy La Folle Journee – Szalone Dni Muzyki w Warszawie.Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram