W kręgu muzyki Georga Friedricha Haendla / Koncert organowo-kameralny

19:00

Koncert w ramach cyklu koncertów organowych w Sali Organowej im. T. Jarzęckiego w ZPSM Nr 1.


Program:

Georg Friedrich Haendel (1685-1759)

Preludio ed Allegro HWV 574

Jesu meine Freude HWV 480

Sonate in F HWV 363a

        Adagio-Allegro-Adagio-Bourée-Menuetto

Fuga I HWV 610

Trio HWV 386a

Fuga VIII HWV 609

Sonate in g HWV 364

        Larghetto-Allegro-Adagio-Allegro


Wykonawcy:

dr Wojciech Bednarski organy

Natalia Wysocka skrzypce


Bilety:

Darmowe wejściówki do odbioru na pół godziny przed koncertem (liczba miejsc ograniczona).


Biogram:

dr Wojciech Bednarski (ur.1969) jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów profesora Andrzeja Chorosińskiego oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie organów profesora Wolfganga Zerera. 

Koncertował w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Holandii i na Ukrainie. Jest finalistą międzynarodowego konkursu organowego im. Paula Hofheimera w Insbruku (Internationale Orgelwettbewerb in Innsbruck «Paul Hofheimer»). Obecnie jest wykładowcą w klasie organów na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.


Natalia Wysocka, urodzona w 1993 roku, od 7-go roku życia kształciła się muzycznie, ucząc się gry na skrzypcach w warszawskich szkołach: najpierw w PSM I st. przy ul. Świętojerskiej, potem w OSM II st. im. Karola Szymanowskiego, w klasie prof. Pawła Łosakiewicza. Brała udział w kursach muzycznych, m. in. w VI I XV Letnich Kursach Metodycznych Muzyki Dawnej (skrzypce barokowe – Irmgard Schaller, Daniel Deuter) oraz w IX Beskidzkich Warsztatach Muzycznych w Rycerce Górnej (skrzypce – prof. Łukasz Błaszczyk).

Od dzieciństwa zaangażowana w grę zespołową – grając w zespołach w szkole muzycznej, jak również pozaszkolnych, repertuar klasyczny i popularny, oraz uczestnicząc w licznych koncertach i konkursach. Uczestniczyła w nagraniach do płyt “Śladem Ubogiego” z zespołem Trio Fiori oraz “Perły Baroku” z Legionowską Orkiestrą Barokową. Współpracowała także z organistą Radosławem Kustrą, występując wspólnie m. in. na festiwalu Bachowskim w Bielsku-Białej.

W szkole średniej jej zainteresowania zaczęły poszerzać się w kierunku pracy z chórami oraz gry na organach. Jest absolwentką warszawskiego Instytutu Szkolenia Organistów oraz PSM im. Józefa Elsnera przy ul. Miodowej w Warszawie w klasie organów p. Wojciecha Bednarskiego, studiowała także na wydziale Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, gdzie uczestniczyła m.in. w I Międzynarodowych Dniach Improwizacji Organowej w Warszawie (Karol Mossakowski). Angażowała się także w prowadzenie zespołów wokalnych takich jak: schola “Confido in Te”, “Vultum Dei”, oraz zespół Golgoty Młodych. Pracowała także jako asystent dyrygenta w Chórze Kameralnym Miasta Sulejówek.

Obecnie jest studentką kierunku „Prowadzenie Zespołów Muzycznych” na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Bogdana Goli, studiuje także skrzypce barokowe w klasie prof. Zbigniewa Pilcha oraz Sirkki-Lisy Kaakinen-Pilch w Akademii Muzycznej w Krakowie.


 

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram