Paul Anthony Romero / Heroes Piano Collections

18:00


Muzyka z Heroes of Might and Magic III 

Paul Anthony Romero oraz Fundacja Game Music zapraszają na wyjątkowy koncert muzyki z gry Heroes of Might and Magic III, który odbędzie się 11 sierpnia 2023 w Warszawie.

Heroes Piano Collections to sentymentalny powrót do muzyki znanej z niezwykle popularnej gry strategicznej. Przepiękne melodie z Heroes of Might and Magic III wybrzmią w formie kameralnego recitalu fortepianowego. Podczas występu Paul Anthony Romero zaprezentuje oryginalne tematy muzyczne, które stworzył ponad dwie dekady temu, w wersji, w jakiej pierwotnie powstawały.

„Muzyka do Heroes of Might and Magic III w pierwszym etapie produkcji była tworzona na fortepianie. Ponieważ jestem pianistą, wszystkie tematy były pierwotnie skomponowane właśnie na tym instrumencie, a dopiero później poddawane przez Roba Kinga dalszej produkcji wraz z użyciem sampli.” – mówi Paul Anthony Romero.

„Heroes Piano Collections jest więc dla mnie powrotem do początków, artystycznym zwrotem w kierunku źródła, podróżą do czasów narodzin tych tematów. Od lat planowałem ten projekt i cieszę się, że mogliśmy go wreszcie zrealizować wspólnie z Fundacją Game Music.” – dodaje kompozytor.

Koncert Heroes Piano Collections został zaplanowany celowo jako recital w bardzo kameralnej przestrzeni nowoczesnej Nowej Miodowej – Sali Koncertowej ZPSM Nr 1 w Warszawie. Ze względu na niezwykłe walory akustyczne obiektu, występ nie będzie w żaden sposób nagłaśniany – wszystko po to, by uczestnicy delektowali się muzyczną ucztą w najczystszej formie. Także z tego powodu wydarzenie będzie ograniczone do niewielkiej grupy uczestników.

Grafikę promującą wydarzenie narysowała Magdalena Katańska, artystka znana w środowisku fanów serii gier Heroes of Might and Magic i nie tylko.

„Sama jestem wielką miłośniczką tych gier i cieszę się, że po raz kolejny mogę pracować nad wizualną stroną projektów z nią związanych. Rysunek promujący koncert jest intencjonalnie delikatnym szkicem, nawiązującym do faktu, iż prezentujemy tę muzykę w jej wyjściowej, czystej formie” – mówi artystka.

Heroes Piano Collections to kolejny projekt Fundacji Game Music oraz kompozytorów muzyki do serii Heroes of Might & Magic. Z inicjatywy organizacji w 2015 roku Paul Romero wykonał koncert w Toruniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.

W 2017 roku organizacja wyprodukowała pierwszy symfoniczny koncert muzyki z tych gier – The Symphony of Heroes. Tego samego roku nakładem należącej do Fundacji wytwórni Gamemusic Records wyszedł piękny album winylowy Heroes Piano Sonatas. W roku 2022 Gamemusic Records wyprodukowała oficjalny album winylowy z oryginalnym soundtrackiem do gry Heroes of Might & Magic III, który wkrótce potem doczekał się wznowienia.


Wykonawcy:

Paul Anthony Romero


Bilety:

Bilety dostępne w serwisie Ticketmaster


Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram