Nowa Miodowa. Sinfonia Iuventus

18:00

Drugi z cyklu koncertów w ramach współpracy ZPSM Nr 1 z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.


Program:

Ludwig van Beethoven Uwertura Egmont op. 84

Max Bruch Romanze F-dur op. 85 na altówkę i orkiestrę symfoniczną

Édouard Lalo Koncert wiolonczelowy d – moll cz. I

***

Józef Świder Suita na akordeon i orkiestrę smyczkową (Toccata, Scherzo, Canzona, Danza)

Ignacy Jan Paderewski Koncert fortepianowy a-moll op. 17 cz. I


Wykonawcy:

Stanisław Makuracki fortepian

Bruno Woźniakowski wiolonczela

Julian Krej akordeon

Zofia Groblewska altówka


Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa  

Miłosz Kula dyrygent


Bilety:

Pula biletów została wyczerpana.


Bio:

Stanisław Makuracki w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie i na skrzypcach. Ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie, w klasie skrzypiec. Obecnie kontynuuje naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mariana Sawy, w klasie fortepianu Małgorzaty Kluźniak – Celińskiej. 

Uczestniczył w kursach mistrzowskich prof. Elżbiety Stefańskiej, Pawła Zawadzkiego, Andrzeja Pikula oraz Stefana Kutrzeby. Jest dwukrotnym laureatem II nagrody w XII i XIII Europejskim Konkursie Pianistycznym im. Sonji Pahor w 2021 i 2022 roku oraz III nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Moniki Sikorskiej-Wojtacha w 2022. Występował w koncertach organizowanych przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz w koncercie w ramach Piano Congress 2022. 


Bruno Woźniakowski – urodził się w 2005 roku w Warszawie. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął pod opieką prof. Ewy Groblewskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie a kontynuuje w  Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im.Zenona Brzewskiego w klasie prof. Piotra Hausenplasa. 

Jest laureatem wielu konkursów i przesłuchań: I nagrody na XIV Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu (2018), dwukrotnie  I nagrody na konkursie Młody Polski Wiolonczelista w Bochni (2017 i 2019), III nagrody na XII Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu (2017), IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym  im. B. Warchala (2018), I nagrody (dwukrotnie) w Ogólnopolskim Konkursie Miniatura Wiolonczelowa im. L. Szymłowskiego  w Warszawie (2017, 2018), II nagrody na Miedzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (2021), a także (w duecie) I nagrody oraz nagrody za najlepsze wykonanie utworu kompozytora współczesnego na Międzynarodowym Konkursie Smyczkowym  im. B. Warchala (2017).  Był członkiem Lusławickiej Orkiestry Talentów, brał udział w kursach muzycznych prowadzonych przez Katarzynę Polonek, Tomasza Darocha i Magdalenę Bojanowicz. W 2022 był członkiem Young Concertgebouw Orchestra.


Julian Krej urodził się 20 marca 2007 r. w Warszawie. W latach 2014-2019 uczył się w PSM I st. Im Oskara Kolberga w Warszawie w klasie dr Adama Zemły. Jako wyróżniający się uczeń już na początkowym etapie edukacji muzycznej brał udział w wielu konkursach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, zdobywając liczne nagrody zarówno jako solista oraz kameralista. Wielokrotnie reprezentował PSM im. O. Kolberga w Warszawie podczas szczególnych wydarzeń artystycznych, m.in. Koncertu z okazji 70-lecia szkoły w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, koncertu uczniów PSM w Filharmonii Narodowej oraz koncertów organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Muzyczne. Uczestniczył także w międzynarodowej wymianie szkolnej koncertując dla społeczności szkoły muzycznej w Wilnie. 

Obecnie kontynuuje edukację muzyczną w OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. dr hab. Klaudiusza Barana, a także regularnie uczestniczy w mistrzowskich kursach instrumentalnych organizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Fundację Edukacji Kulturalnej oraz Stowarzyszenie Akordeonistów Polskich. Jest laureatem licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych w kategorii solowej oraz kameralnej. Od 2016 roku tworzy duet z Antonim Krejem (trąbka), z którym wykonuje muzykę kompozytorów XX i XXI w. (A. Piazzolla, J.M. Damase, C. Debussy). 

Julian Krej mimo młodego wieku jest akordeonistą wszechstronnym, wykonującym z powodzeniem utwory barokowe, a także kompozycje współczesnych twórców. Jego wykonania dzieł kompozytorów polskich były wielokrotnie doceniane przez jury podczas konkursów akordeonowych. Julian Krej aktywnie uczestniczy w prestiżowych koncertach oraz wydarzeniach kulturalnych jako reprezentant OSM im. Z. Brzewskiego. Miał zaszczyt występować na uroczystej inauguracji roku akademickiego warszawskich uczelni odbywającej się w auli SGH w 2019 roku. Uświetnił także swoim koncertem spotkanie artystów w siedzibie ASP. W maju 2022 roku wystąpił z recitalem na zaproszenie Fundacji Delivie.


Zofia Anna Groblewska urodziła się w 2005 roku w Warszawie w rodzinie muzyków. W wieku siedmiu lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie w klasie Małgorzaty Machalskiej i Anny Betley-Gębskiej. Obecnie kontynuuje naukę w OSM im. Zenona Brzewskiego w klasie skrzypiec prof. Agaty Szymczewskiej oraz w klasie altówki Michała Styczyńskiego.

Doskonaliła swe umiejętności na kursach mistrzowskich w Łańcucie, Lusławicach i Teplicach oraz w klasie kameralistyki Anny Misior, prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz i prof. Romana Hoffmanna. Jest laureatką wielu konkursów skrzypcowych, altówkowych i kameralnych. Była członkiem trzeciej edycji Lusławickiej Orkiestry Talentów oraz Penderecki Youth Orchestra. Latem 2022 roku uczestniczyła w międzynarodowym projekcie Concertgebouworkest Young w Holandii współpracując z Gustavo Gimeno oraz Izabelą Faust.

Jest wielką miłośniczką muzyki kameralnej i symfonicznej. Od września 2022 roku poszerza swe zainteresowania muzyczne ucząc się dyrygentury w klasie prof. Katarzyny Sokołowskiej. Jest stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.


Informacja odnośnie dojazdu

Ze względu na prace remontowe związane z budową trasy tramwajowej do Wilanowa i torowiska na ul. Rakowieckiej, dojazd do naszej siedziby jest obecnie utrudniony. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tutaj.

Dla zachowania komfortu zachęcamy również do przyjazdu na wydarzenie odpowiednio wcześniej.

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram