Nowa Miodowa. Sinfonia Iuventus

18:00

W ostatnim koncercie cyklu z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa w tym sezonie zagrają młodzi absolwenci ZPSM Nr 1.


Program:

H. M. Górecki Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40
W. Chałupka Double Concerto for saxophone, trumpet and string orchestra

***

H. Wieniawski Fantaisie brillante sur des motifs de l’Opéra “Faust” de Gounod op. 20
S. Moniuszko Uwertura fantastyczna Bajka


Wykonawcy:

Marta Gębska skrzypce
Maciej Skrzeczkowski klawesyn
Kajetan Puczko trąbka
Kacper Puczko saksofon

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Marek Wroniszewski dyrygent


Bilety:

Pula biletów została wyczerpana.


Bio:

Marta Gębska jest absolwentką OSM II st. im. Z. Brzewskiego w klasie prof. Romana Lasockiego. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie maestro Konstantego Andrzeja Kulki. Marta Gębska jest laureatką pierwszych nagród wielu konkursów skrzypcowych. Jest stypendystką programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2015”, „Młoda Polska 2022”, Stypendim MKiDN, Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Stypendium Artystycznego im. Franciszka Wybrańczyka Fundacji Sinfonia Varsovia i innych. Po udanym debiucie w wieku 13 lat, jako solistka z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego występuje regularnie na estradach polskich i zagranicznych wykonując koncerty symfoniczne i recitale. Koncertowała w m.in.: w Polsce, Niemczech, Holandii czy Danii. 

W 2018 r. nakładem wytwórni fonograficznej DUX ukazała się pierwsza, solowa, debiutancka płyta Marty Gębskiej – PER MUSICAM AD ASTRA nagrana w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, a w 2020 r. płyta zawierająca premierę fonograficzna Duo A-dur Op. 18 Józefa Nowakowskiego również wydana przez firmę DUX.
Marta Gębska gra na francuskich skrzypcach Gustave Vuillaumme.


Maciej Skrzeczkowski urodził się 20 grudnia 2001 roku. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Płońsku w klasie Anny Koźniewskiej. Później kontynuował naukę w OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu Marka Brachy oraz w klasie klawesynu Beaty Popis. Obecnie studiuje w Królewskim Konserwatorium w Hadze w klasie fortepianu historycznego Barta van Oort i Petry Somlaï oraz w klasie klawesynu Carole Cerasi.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. I nagrody oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego na II Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Od Bacha do Szymanowskiego” w Warszawie, I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Klawesynowym im. Wandy Landowskiej w Gdańsku oraz III nagrody na Concorso Internazionale di Clavicembalo Città di Milano.

Brał udział w pierwszej Akademii Fortepianów Historycznych w Lusławicach (u Katarzyny Drogosz, Goeffrey’a Goviera, Tobiasa Kocha i Marka Brachy), dwukrotnie w kursach u Władysława Kłosiewicza w Warszawie i Somiance, w 6. edycji Kursów Mistrzowskich dla Młodych Pianistów w Radziejowicach (u Kristiana Bezuidenhouta i Nikolaja Demidenki), a także w kursach Piccola Accademia di Montisi u Christophe’a Rousseta i Skipa Sempé oraz w masterclassach Pierre’a Hantaï w Villecroze.

W styczniu 2020 wytwórnia Anaklasis wydała płytę „Palester: Concertinos", zawierającą m.in. Concertino per clavicembalo e dieci strumenti w jego wykonaniu, we współpracy z Sinfonią Iuventus pod batutą Łukasza Borowicza.


Kajetan Puczko ur. 2003, student drugiego roku klasy Ad Wellemana w Conservatorium van Amsterdam, absolwent OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie Prof. Jana Harasimowicza, za wybitne osiągnięcia artystyczne został stypendystą Programu „Młoda Polska” z 2019 roku, był także objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci od 2016 roku do czasu rozpoczęcia studiów licencjackich.

Kajetan przez ostatnich pare lat szkolił się pod okiem takich profesorów, jak Pacho Flores, Omar Tomasoni, Sergei Nakariakov, Miroslav Petkov,  Otto Sauter, Eric Aubier, Marc Geujon, Pierre Dutot, Ole Edvard Antonsen, Max Sommerhaldern, Martin Muehlfellner,  John Wallace, Helmut Fuchs, Rex Richardson, Fritz Damrov, Hans Alting, Marc David,  Mary Elizabeth Bowden i wielu innych na najważniejszych festiwalach, takich jak Italian Brass Week, Maspalomas International Trumpet Festival, WBA Brass Academy, Czech Brass Academy czy CORNO Brass Festival.

Kajetan jest byłym członkiem najważniejszych polskich orkiestr młodzieżowych, takich jak Lutosławski Youth Orchestra (LYO) oraz Młoda Polska Filharmonia (MPF), a także International Lutosławski Youth Orchestra, czy Royal Concertgebouw Youth Orchestra (RCO Young), której członkami byli wybitni młodzi muzycy z całej Europy. 

Kajetan jest zdobywcą wielu nagród na konkursach, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, między innymi Varazdin International Woodwind and Brass Competition, Finalis International Wind Competition, czy Jupiter Konkurs Instrumentów Dętych.

Kajetan niejednokrotnie występował na europejskich estradach, takich jak Het Concertgebouw, Muziekgebouw Eindhoven, Muziekgebouw aan ’t IJ oraz wielu innych salach koncertowych w Holandii, w zamku Wartburg, w Niemczech, w Arcidosso we Włoszech oraz w Sienie, Forli i Ravennie, w Ernst Reuter Saal w Berlinie, w salach koncertowych w Libanie, w centrum muzycznym Expomeloneras na Gran Canarii, w sali koncertowej Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu, w operze we Florencji, w Marusevec, w Chorwacji i wielu innych. 

Kajetan występował również  na wielu renomowanych estradach w Warszawie, miedzy innymi w Sali Koncertowej Filharmonii Warszawskiej, Sali Balowej na Zamku Królewskim, w Łazienkach Królewskich, Akademii Sztuk Pięknych, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, a także w wielu innych prestiżowych salach w całej Polsce. 


Kacper Puczko (ur. 2003r.), student drugiego roku klasy prof. Vincent David’a w Conservatoire Royal de Bruxelles, absolwent OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie dr hab. prof. UMFC w Warszawie Pawła Gusnara oraz dr Alicji Wołyńczyk. Kacper Puczko za wybitne osiągnięcia artystyczne został stypendystą Programu „Młoda Polska” (2019r.), otrzymał także Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2018, 2019r.), był także objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.

Kacper jest zdobywcą ponad 40 najwyższych nagród na prestiżowych konkursach muzycznych ogólnopolskich oraz międzynarodowych, między innymi:

- Concours International Adolphe Sax 2022 w Paryżu, Francja - 2 miejsce
- Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy CEA 2021 - Grand Prix i Nagroda Specjalna

- XIII Konkurs Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców 2020 - nagroda główna w kategorii uczniów szkół muzycznych II st.

- I Internetowy Konkurs Saksofonowy 2020 - 1 miejsce

- Bielsko-Biała International Saxfest 2020 - wyróżnienie

- XXXIX Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku 2019 - 1 miejsce


- XXII Festiwal Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej 2019 - 1 miejsce oraz Grand Prix

- XXII Festiwal Instrumentów Dętych w Białej Podlaskiej 2019 - 1 miejsce w kategorii zespoły kameralne

- Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych CEA - Grand Prix

- Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich w Łodzi 2019 - 1 miejsce

- III Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „Finalis” 2019, Białystok - 1 miejsce

- Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Przeworsku 2018 - 1 miejsce w kategorii kwartet saksofonowy

- EMONA 2018 Festival, Ljubljana, Słowenia - złota nagroda

- Concours International Adolphe Sax 2018 w Paryżu, Francja - 2 miejsce

- Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych CEA 2018 - wyróżnienie

- V Warszawskie Forum Muzyki Kameralnej 2018, Warszawa - 1 miejsce i nagroda specjalna

- Konkurs Pro Bohemia 2017, Ostrava, Czechy - 1 miejsce oraz Grand Prix

- Wettbewerb für Klassisches Saxophon 2017, Lubeka, Niemcy - 2 miejsce

- Varaždin Woodwind and Brass International Competition 2017, Chorwacja - 1 miejsce

- Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Przeworsku 2016 - 1 miejsce

Ponadto Kacper w ubiegłym roku doszedł do finału konkursu podczas XI Festival Internacional de Saxofon w Terorze na Gran Canarii, gdzie wykonał koncert saksofonowy L.E. Larssona pod batutą Larsa Mlekuscha. Zagrał również w Warszawie Concertino da Camera Jacques’a Ibert’a z Sinfonią Iuventus pod batutą Marka Wroniszewskiego w sali koncertowej Nowej Miodowej

Kacper Puczko koncertował w Polsce na deskach takich sal koncertowych jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Sala Balowa Zamku Królewskiego w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, NOSPR w Katowicach, Filharmonia Zielonogórska, Sala Koncertowa ASP w Warszawie, Sala Koncertowa UMFC.

Dawał koncerty również za granicą, a więc w Andorze, Wiedniu, Lübece, Frankfurcie, Varaždinie, Maruševcu, Wilnie, Ostravie, Gap, Arosie, czy Bad Homburgu.

Kacper Puczko od lat bierze udział w renomowanych kursach i festiwalach saksofonowych w całej Europie, między innymi w Andorra Sax Fest, Festival Internacional de Saxofon na Gran Canarii, International Saxophone Summer Academy Online 2020, Université Européenne de Saxophone w Gap (Francja), Saxophone Masterclasses w Arosie (Szwajcaria), Sibelius Summer Woodwind Academy w Helsinkach (Finlandia), International Saxophone Masterclass w Bad

Homburgu (Niemcy), International Masterclasses for Classical Saxophone w Lübece (Niemcy), Bielsko-Biała SaxFest, Poznań SaxFest czy Międzynarodowych Warsztatach Saksofonowych w Szczecinku. Kacper szlifował na kursach swoje umiejętności pod okiem wybitnych profesorów, takich jak Claude Delangle, Vincent David, Arno Bornkamp, Nikita Zimin, Christan Wirth, Lars Mlekusch, Timothy McAllister, Simon Diricq, Jean-Denis Michat, Joonatan Rautiola czy Asya Fateyeva.

Talent Kacpra Puczko został dostrzeżony przez producenta ekskluzywnych ligaturek do ustników JLV, dzięki czemu Kacper stał się najmłodszym artystą wspieranym przez tę markę.



Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram