Nowa Miodowa. Sinfonia Iuventus

18:00

Trzeci z cyklu koncertów w ramach współpracy ZPSM Nr 1 z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.


Program:


Toshiro Mayuzumi Concertino na ksylofon i orkiestrę [12']

Ottorino Respighi Concerto Gregoriano [34']

Przerwa

Antonio Pasculli Concerto sopra motivi dell'opera "La favorita" di Donizetti [12']

Ludwig van Beethoven III Koncert fortepianowy c-moll op. 37 [34']


Wykonawcy:

Miłosz Zwoliński obój

Wiktor Lisowicz skrzypce

Piotr Styczyński ksylofon

Filip Pacześny fortepian

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Krzysztof Jakub Kozakiewicz dyrygent


Bilety:

Pula biletów została wyczerpana.


Bio:

Miłosz Daniel Zwoliński urodził się 21 lipca 2005 roku w Warszawie. W wieku 7 lat zaczął uczęszczać do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, ukończył ją w klasie fortepianu p. prof. Beaty Popis. W 2018 roku rozpoczął naukę gry na oboju u p. prof. Marzenny Jaremko, kontynuując swoją muzyczną edukację w szkole muzycznej II st. Obecnie uczęszcza do 5 klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mariana Sawy, jako uczeń w klasie oboju prof. Arkadiusza Krupy. Do jego najważniejszy osiągnięć konkursowych należą : III miejsce w XLI Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku(2022), Grand Prix w V Warszawskim Festiwalu Miniatura Muzyczna na instrumenty dęte drewniane i blaszane(2022), Grand Prix w I Ogólnopolskim Konkursie Obojowo-Fagotowym w Pabianicach(2022), III miejsce na V Pomorskim Festiwalu Obojowym w Gdyni(2022), I miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Obojowym im. Emiliana Pardusa w Miechowie(2021), II miejsce w XXVII Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej (2021),III miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych im. B. Strawy i F. Krzymińskiego w Lublinie(2021). Od grudnia 2021 jest jednym z członków projektu „Prezentacje” utworzonego przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, promującym najzdolniejszych

instrumentalistów młodego pokolenia. Kilkukrotnie miał możliwość koncertowania w instytucjach takich jak: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w latach 2020/2021 oraz 2021/2022.


Wiktor Lisowicz 

Wiktora Lisowicza (15) przygodę ze skrzypcami zainspirował i zafascynował występ skrzypaczki, która usłyszał w przedszkolu mając 6 lat. Rezultatem tego doświadczenia były zdane egzaminy wstępne do POSM im. E. Młynarskiego – gdzie rozpoczął naukę w klasie skrzypiec prof. Małgorzaty Michalskiej. W 2019 roku po zdaniu egzaminów został przyjęty do uczestnictwa w prestiżowym programie „Top talent” w Konserwatorium Muzycznym w Maastricht (Niderlandy) przygotowującym do przyszłych studiow w tym instytucie. Tam podobnie jak obecnie w OSM II stopnia im. Prof. Zenona Brzewskiego uczy się pod kierunkiem prof. Roberta Szredera. Wiktor jest laureatem nagród i wyróżnień na wielu konkursach. Koncertowal w Polsce oraz za granica biorąc m. Innymi udział w serii koncertów w Lipsku w domach J.S.Bacha, R.Schumana i F. Mendelssohna. Jako najmłodszy w historii wystąpił w 2020 roku z recitalami w prestiżowej Sali koncertowej Phillips Muziekgebouw w Eindhoven oraz w Sali Ambasady RP w Hadze.


Piotr Styczyński urodzony w 2007 roku w Warszawie. Jest uczniem III klasy OSM II st. im. Mariana Sawy przy ZPSM nr 1 w Warszawie w klasie perkusji prof. Katarzyny Bojaryn–South. Jego wrażliwość muzyczna oraz umiejętności techniczne zostały zauważone i wyróżnione na wielu konkursach i przesłuchaniach.

Piotr jest m.in. laureatem XI Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego im. Lewańskiego w Toruniu w 2017 r. (II nagroda) oraz w 2022 r. (III nagroda), II Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego „Mały Werblista” w Warszawie w 2018 r. (I nagroda), II Kozienickiego Konkursu Perkusyjnego w 2019 r. (II nagroda). 

We wrześniu 2021 roku Piotr wziął udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie perkusyjnym Swiss Percussion Competition w Winterthur w Szwajcarii, zdobywając II nagrodę w kategorii „Recital” oraz I nagrodę w kategorii „Marimba Solo”. W kolejnej edycji tego konkursu we wrześniu 2022 roku powtórzył sukces i ponownie zdobył I główną nagrodę w kategorii „Marimba Solo” oraz III nagrodę w kategorii „Recital”. 

O wszechstronności jego zainteresowań i umiejętności jako instrumentalisty świadczą również sukcesy w dziedzinie kameralistyki: I nagroda w konkursie duetów Duettino w 2014r., Grand Prix oraz I nagroda w III Ogólnopolskich Konfrontacjach Duetów „Perkusja i…” w 2017 r., II nagroda na Encor International Competition, Chamber Music – 6th Edition. Jego talent został dostrzeżony również na ostatnich przesłuchaniach CEA w Radomiu, gdzie komisja zgodnie przyznała, iż Piotr ma ogromny potencjał, by w przyszłości odnosić sukcesy na scenie muzycznej jako solista. Został również wyróżniony najwyższą punktacją w swojej grupie.
Pomimo trudności związanych z sytuacją epidemiologiczną w latach 2021-2022 Piotr odniósł sukcesy i został laureatem konkursów międzynarodowych, m.in.: I nagroda i 99/100 punktów na Międzynarodowym konkursie w Nicei (Nice International Music Competition), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 oraz I nagroda na Muse International Music Competition 2021.

W 2022 roku zdobył II nagrodę na wieloetapowym Italy Percussion Competition w kategorii wibrafon, zostając jednocześnie finalistą w kategorii marimba solo.  Z kolei w wyniku udziału w Tiziano Rossetti International Music Competition w 2023 roku Piotr został objęty programem „Career Project”.

Piotr pomimo młodego wieku występował już na tak ważnych scenach muzycznych jak Filharmonia Narodowa, Zamek Królewski, Filharmonia im. A. Rubinsteina w Łodzi, czy Opera Narodowa (z towarzyszącą mu grupą perkusyjną Teatru Wielkiego). Jego sukcesy zostały zauważone również wśród koneserów sztuki i Piotr wraz z pianistką Joanną Jasnowską, z którą tworzyli duet „Retro Duo”, został w marcu 2019 r. zaproszony na występ na Międzynarodowej Wystawie Polskich Klejnotów na Zamku Królewskim w Warszawie. 

Piotr zaskakuje swoją dojrzałością muzyczną i sprawnością nie tylko w opanowaniu instrumentów perkusyjnych, ale także fortepianu.


Filip Pacześny urodził się 5 maja 2006 roku w Koninie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie w klasie fortepianu Danuty Gościńskiej. Od września 2021 roku kontynuuje naukę w OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz – Just.

Od najmłodszych lat jest laureatem wielu konkursów o randze ogólnopolskiej  i międzynarodowej: II Nagrody IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Broumovska klavesa” (Czechy 2019), I Nagrody Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2018), III Nagroda XX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin, kwiecień 2018 organizator CEA, III Nagrody oraz Nagród Specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2019 ), I Nagrody V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Moniki Sikorskiej- Wojtacha, Wieliczka maj 2019, II Nagrody Turnieju Pianistycznego im. Haliny Czerny – Stefańskiej w Żaganiu 2022, II Nagrody w XVI Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny – Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego (2022). W ubiegłym roku zdobył również dwie pierwsze nagrody jako kameralista. 

Dwukrotnie brał czynny udział w programie Muzyka Naszych Czasów, wykonując utwory młodych, polskich, współczesnych kompozytorów.

Aktywnie uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów: prof. Pawła Zawadzkiego, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Elżbietę Czerny- Stefańską, prof. Jana Jiracka von Arnim, prof. Katarzynę Popową - Zydroń

Koncertował w Żelazowej Woli, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Sannikach, w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.

Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Prezydenta Miasta Konina.


Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram