Toshiro Mayuzumi Concertino na ksylofon i orkiestrę [12']
Ottorino Respighi Concerto Gregoriano [34']
Przerwa
Antonio Pasculli Concerto sopra motivi dell'opera "La favorita" di Donizetti [12']
Ludwig van Beethoven III Koncert fortepianowy c-moll op. 37 [34']
Miłosz Zwoliński obój
Wiktor Lisowicz skrzypce
Piotr Styczyński ksylofon
Filip Pacześny fortepian
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Krzysztof Jakub Kozakiewicz dyrygent
Pula biletów została wyczerpana.
Miłosz Daniel Zwoliński urodził się 21 lipca 2005 roku w Warszawie. W wieku 7 lat zaczął uczęszczać do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, ukończył ją w klasie fortepianu p. prof. Beaty Popis. W 2018 roku rozpoczął naukę gry na oboju u p. prof. Marzenny Jaremko, kontynuując swoją muzyczną edukację w szkole muzycznej II st. Obecnie uczęszcza do 5 klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mariana Sawy, jako uczeń w klasie oboju prof. Arkadiusza Krupy. Do jego najważniejszy osiągnięć konkursowych należą : III miejsce w XLI Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku(2022), Grand Prix w V Warszawskim Festiwalu Miniatura Muzyczna na instrumenty dęte drewniane i blaszane(2022), Grand Prix w I Ogólnopolskim Konkursie Obojowo-Fagotowym w Pabianicach(2022), III miejsce na V Pomorskim Festiwalu Obojowym w Gdyni(2022), I miejsce na I Ogólnopolskim Festiwalu Obojowym im. Emiliana Pardusa w Miechowie(2021), II miejsce w XXVII Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej (2021),III miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych im. B. Strawy i F. Krzymińskiego w Lublinie(2021). Od grudnia 2021 jest jednym z członków projektu „Prezentacje” utworzonego przez Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, promującym najzdolniejszych
instrumentalistów młodego pokolenia. Kilkukrotnie miał możliwość koncertowania w instytucjach takich jak: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Europejskie Centrum Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w latach 2020/2021 oraz 2021/2022.
Wiktor Lisowicz
Wiktora Lisowicza (15) przygodę ze skrzypcami zainspirował i zafascynował występ skrzypaczki, która usłyszał w przedszkolu mając 6 lat. Rezultatem tego doświadczenia były zdane egzaminy wstępne do POSM im. E. Młynarskiego – gdzie rozpoczął naukę w klasie skrzypiec prof. Małgorzaty Michalskiej. W 2019 roku po zdaniu egzaminów został przyjęty do uczestnictwa w prestiżowym programie „Top talent” w Konserwatorium Muzycznym w Maastricht (Niderlandy) przygotowującym do przyszłych studiow w tym instytucie. Tam podobnie jak obecnie w OSM II stopnia im. Prof. Zenona Brzewskiego uczy się pod kierunkiem prof. Roberta Szredera. Wiktor jest laureatem nagród i wyróżnień na wielu konkursach. Koncertowal w Polsce oraz za granica biorąc m. Innymi udział w serii koncertów w Lipsku w domach J.S.Bacha, R.Schumana i F. Mendelssohna. Jako najmłodszy w historii wystąpił w 2020 roku z recitalami w prestiżowej Sali koncertowej Phillips Muziekgebouw w Eindhoven oraz w Sali Ambasady RP w Hadze.
Piotr Styczyński urodzony w 2007 roku w Warszawie. Jest uczniem III klasy OSM II st. im. Mariana Sawy przy ZPSM nr 1 w Warszawie w klasie perkusji prof. Katarzyny Bojaryn–South. Jego wrażliwość muzyczna oraz umiejętności techniczne zostały zauważone i wyróżnione na wielu konkursach i przesłuchaniach.
Piotr jest m.in. laureatem XI Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego im. Lewańskiego w Toruniu w 2017 r. (II nagroda) oraz w 2022 r. (III nagroda), II Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego „Mały Werblista” w Warszawie w 2018 r. (I nagroda), II Kozienickiego Konkursu Perkusyjnego w 2019 r. (II nagroda).
We wrześniu 2021 roku Piotr wziął udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie perkusyjnym Swiss Percussion Competition w Winterthur w Szwajcarii, zdobywając II nagrodę w kategorii „Recital” oraz I nagrodę w kategorii „Marimba Solo”. W kolejnej edycji tego konkursu we wrześniu 2022 roku powtórzył sukces i ponownie zdobył I główną nagrodę w kategorii „Marimba Solo” oraz III nagrodę w kategorii „Recital”.
O wszechstronności jego zainteresowań i umiejętności jako instrumentalisty świadczą również sukcesy w dziedzinie kameralistyki: I nagroda w konkursie duetów Duettino w 2014r., Grand Prix oraz I nagroda w III Ogólnopolskich Konfrontacjach Duetów „Perkusja i…” w 2017 r., II nagroda na Encor International Competition, Chamber Music – 6th Edition. Jego talent został dostrzeżony również na ostatnich przesłuchaniach CEA w Radomiu, gdzie komisja zgodnie przyznała, iż Piotr ma ogromny potencjał, by w przyszłości odnosić sukcesy na scenie muzycznej jako solista. Został również wyróżniony najwyższą punktacją w swojej grupie.
Pomimo trudności związanych z sytuacją epidemiologiczną w latach 2021-2022 Piotr odniósł sukcesy i został laureatem konkursów międzynarodowych, m.in.: I nagroda i 99/100 punktów na Międzynarodowym konkursie w Nicei (Nice International Music Competition), II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 oraz I nagroda na Muse International Music Competition 2021.
W 2022 roku zdobył II nagrodę na wieloetapowym Italy Percussion Competition w kategorii wibrafon, zostając jednocześnie finalistą w kategorii marimba solo. Z kolei w wyniku udziału w Tiziano Rossetti International Music Competition w 2023 roku Piotr został objęty programem „Career Project”.
Piotr pomimo młodego wieku występował już na tak ważnych scenach muzycznych jak Filharmonia Narodowa, Zamek Królewski, Filharmonia im. A. Rubinsteina w Łodzi, czy Opera Narodowa (z towarzyszącą mu grupą perkusyjną Teatru Wielkiego). Jego sukcesy zostały zauważone również wśród koneserów sztuki i Piotr wraz z pianistką Joanną Jasnowską, z którą tworzyli duet „Retro Duo”, został w marcu 2019 r. zaproszony na występ na Międzynarodowej Wystawie Polskich Klejnotów na Zamku Królewskim w Warszawie.
Piotr zaskakuje swoją dojrzałością muzyczną i sprawnością nie tylko w opanowaniu instrumentów perkusyjnych, ale także fortepianu.
Filip Pacześny urodził się 5 maja 2006 roku w Koninie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie w klasie fortepianu Danuty Gościńskiej. Od września 2021 roku kontynuuje naukę w OSM II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz – Just.
Od najmłodszych lat jest laureatem wielu konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej: II Nagrody IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Broumovska klavesa” (Czechy 2019), I Nagrody Ogólnopolskiego Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2018), III Nagroda XX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin, kwiecień 2018 organizator CEA, III Nagrody oraz Nagród Specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni (2019 ), I Nagrody V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Moniki Sikorskiej- Wojtacha, Wieliczka maj 2019, II Nagrody Turnieju Pianistycznego im. Haliny Czerny – Stefańskiej w Żaganiu 2022, II Nagrody w XVI Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny – Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego (2022). W ubiegłym roku zdobył również dwie pierwsze nagrody jako kameralista.
Dwukrotnie brał czynny udział w programie Muzyka Naszych Czasów, wykonując utwory młodych, polskich, współczesnych kompozytorów.
Aktywnie uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów: prof. Pawła Zawadzkiego, prof. Andrzeja Jasińskiego, prof. Elżbietę Czerny- Stefańską, prof. Jana Jiracka von Arnim, prof. Katarzynę Popową - Zydroń
Koncertował w Żelazowej Woli, na Zamku Królewskim w Warszawie, w Pałacu na Wodzie w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Sannikach, w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni.
Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Prezydenta Miasta Konina.
Ze względu na prace remontowe związane z budową trasy tramwajowej do Wilanowa i torowiska na ul. Rakowieckiej, dojazd do naszej siedziby jest obecnie utrudniony. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tutaj.
Dla zachowania komfortu zachęcamy również do przyjazdu na wydarzenie odpowiednio wcześniej.