Nowa Miodowa. Sinfonia Iuventus *Bilety wyprzedane

18:00

Cykl koncertów w ramach współpracy ZPSM Nr 1 z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.


Program:

Johann Sebastian Bach Koncert A-dur na klawesyn i orkiestrę smyczkową BWV 1055

I. Allegro

II. Larghetto

III. Allegro ma non tanto

Youngjee Park  klawesyn


Tomaso Albinoni Koncert B-dur na obój i orkiestrę smyczkową op. 7 nr 3 (oprac. na trąbkę)

I. Allegro

II. Adagio

III. Allegro

Maksymilian Sierański trąbka


Saverio Mercadante Koncert e moll na flet i orkiestrę smyczkową op. 57

I. Allegro maestoso

II. Largo

III. Rondo

Klara Roś flet


***


Antonín Dvořák Serenada E-dur na orkiestrę smyczkową op. 22 (fragmenty)

I. Moderato

IV. Larghetto

II. Scherzo: Vivace

Joseph Haydn Koncert D-dur na wiolonczelę i orkiestrę Hob. VIIb/2

I. Allegro moderato

II. Adagio

III. Rondo. Allegro

Kajetan Pałęcki wiolonczela


Wykonawcy:

Youngjee Park klawesyn
Maksymilian Sierański trąbka
Klara Roś flet
Kajetan Pałęcki wiolonczela


Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Martyna Zych dyrygentka


Bilety:

Bilety wyprzedane


Organizator:

Fundacja Nowa Miodowa, ZPSM Nr 1 w Warszawie, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.


Bio:

Youngjee Park - dla znajomych Piotrek,  naukę gry na fortepianie rozpoczął w klasie Olgi Miler w ZPSM nr 1 w Warszawie, a następnie edukację muzyczną kontynuował u Radosława Sobczaka oraz Karoliny Nadolskiej w ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Obecnie jest uczniem w klasie klawesynu Beaty Popis w PSM II st. im. Józefa Elsnera w ZPSM Nr 1 w Warszawie.

Swoje umiejętności muzyczne doskonalił u wybitnych profesorów, m. in.: Urszula Bartkiewicz, Maria Erdman, Ewa Mrowca, Elżbieta Stefańska. Jest laureatem m.in. Grand Prix i I nagrody w IV Ogólnopolskim Konkursie Klawesynowym w Krakowie oraz I nagrody w przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w 2023 r. Od wielu lat regularnie akompaniuje podczas nabożeństw w kościele University Bible Fellowship w Warszawie. W ramach programu Erasmus+ w 2020 roku odbył staż w Joensuu Music Conservatory (Finlandia).

W wolnym czasie lubi obserwować przyrodę, w szczególności ptaki oraz nocne niebo. Jest studentem Lotnictwa i Kosmonautyki w „Szkole Orląt” – Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.


Maksymilian Sierański – urodził się w 2010 roku w Warszawie. Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 6 lat pod opieką Doroty Cholewy. Obecnie jest uczniem PSM I st. im. Emila Młynarskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie w klasie trąbki Damiana Marata, a wcześniej Jana Harasimowicza.

Występował na scenach m. in. Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego, Studia Koncertowego Polskiego Radia S1 im. W. Lutosławskiego, Filharmonii Zielonogórskiej, Nowej Miodowej.

W trakcie swojego kształcenia muzycznego współpracował ze znakomitymi muzykami, takimi, jak: Ole Edvard Antonsen, Radek Baborak, Andre Schoch, Andrew Stone-Fewings, Julie Bonde, Raimunda Zell, czy James Thatcher.

Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Do jego największych osiągnięć z ostatnich dwóch lat należą: I miejsce na V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Power Sunrise”, II miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Żyrardowie, I miejsce na XXXI Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych im. prof. Mieczysława Koczorowskiego, II miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Trąbkowym CEA „Muzyczna Jesień 2023” oraz I miejsce na XLII Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku. 


Klara Roś – uczennica Grażyny Zbijowskiej w OSM II st. im. Z. Brzewskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in.  American International Music Competition Cleveland, XXI Międzynarodowy Konkurs PRO BOHEMIA w Ostravie, XLI Konkurs Młodego Muzyka w Szczecinku, Tiziano Rossetti International Music Competition w Lugano, XII WORLD OPEN Music Competition w Belgradzie. 

Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów i warsztatów, pod okiem takich artystów, jak: Aldo Baerten, Wiesław Suruło, Gareth McLearnon, Agata Igras, Janos Balint, Ewelina Zawiślak, Maria Peradzyńska-Filip, Ewa Murawska, Mihi Kim, Agata Igras, Urszula Janik, czy Łukasz Długosz.

Jest laureatką Programu Stypendialnego „Młoda Polska”, stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, stypendystką Prezydenta Miasta Lublin oraz pięciokrotną stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego.

Uczestniczyła w edycjach „Radiowej Lekcji Muzyki” w Radiu Lublin oraz w programie „Między Wisłą i Bugiem” w TVP Lublin. Występowała jako solistka orkiestry barokowej OSM w Lublinie na koncertach w rodzimym mieście oraz w Brukseli. Została zaproszona do udziału w koncercie „Trampolina Młodych” w ramach Festiwalu muzycznego „TRZY-CZTE-RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje” w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.


Kajetan Pałęcki – 18-letni wiolonczelista, uczeń OSM II st. im. Z. Brzewskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie w klasie wiolonczeli Stanisława Firleja i Piotra Hausenplasa. Jest lareatem wielu konkursów międzynarodowych i krajowych m. in.: 1. miejsca w International Gustav Mahler Prize Cello Competition 2020 w Jihlavie, 2. miejsca w 12. Jan Vychtil Cello Competition w Pradze, Grand Prix na XIX Konkursie wiolonczelowo-kontrabasowym w Malborku, 2. miejsca w IX Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Sochaczewie 2021 oraz 3. miejsca w XIII Konkursie Młodych Wiolonczelistów we Wrocławiu.

Osiągnięcia na konkursach kameralnych to m. in. 1. miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej im. Wiłkomirskich, 2. miejsce na 38 Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu oraz 2. miejsce na 6. Warszawskim Forum Muzyki Kameralnej. W 2017 roku Kajetan został wybrany na koncertmistrza wiolonczel 3. edycji „Lusławickiej Orkiestry Talentów". Uczestniczył w kursach, gdzie pracował pod kierunkiem m.in.: Torleifa Thedéena, Gottharda Poppa, Petera Brunsa, Kazimierza Michalika, Andrzeja Orkisza, Stanisława Firleja, Konstantina Heidricha, Jakoba Koranyi. 

Występował w Uniwersytecie Sztuki w Grazu, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Klaipėda Concert Hall, Pałacu w Łańcucie, Łazienkach Królewskich i Zamku Królewskim w Warszawie. We wrześniu 2019 roku Kajetan wystąpił na uroczystym koncercie z ramienia Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci zorganizowanym przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę z okazji wizyty Drugiej Pary Prezydenckiej USA w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Stale współpracuje z Teatrem Lalka w Warszawie. Od października 2015 roku jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram