Pedro Iturralde Pequeña Czarda
Eugene Bozza Aria (opr. Alicja Wołyńczyk)
Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy e-moll op. 11
Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert klarnetowy A-dur KV 622
Krzysztof Wierciński fortepian
Augustas Vasiliauskas saksofon
Mateusz Sowa klarnet
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Marek Wroniszewski dyrygent
Wstęp wolny
Wejściówki do odbioru w kancelarii szkoły (poniedziałek - piątek w godz. 10:00 - 18:00) od 11.10.2021
Liczba miejsc ograniczona
fot. Jacek Barcz / Marek Druszcz Zdjęcia wykonano w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Mateusz Sowa klarnecista, urodzony 24 marca 1999 roku.
Ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie w klasie mgr Włodzimierza Gołębiowskiego. W 2018 roku rozpoczął studia wyższe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. dr hab. Mirosława Pokrzywińskiego. Tytuł licencjata uzyskał z dniem 28 czerwca 2021 roku. Od 4.10. br. realizuje studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalnym.
Pracował pod okiem wielu wybitnych specjalistów na kursach i lekcjach mistrzowskich: Florant Heau, Gabor Varga, Nicholas Cox, Karel Dohnal, Stephan Vermeersch, Jorge Montilla, Arkadiusz Adamski.
Laureat licznych wyróżnień i nagród na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych jako solista i kameralista.
Kilkakrotnie nagrodzony stypendium Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Od 2021 roku stypendysta programu Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska”.
Krzysztof Wierciński urodził się 22 lutego 2003 roku w Warszawie. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, a od 8 roku życia aktywnie uczestniczył w konkursach pianistycznych zdobywając liczne nagrody. Obecnie jest w klasie fortepianu Prof. Joanny Ławrynowicz-Just w ZPSM nr 1 w Warszawie.
Jego praca zaowocowała wieloma nagrodami na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych.
Koncertował w różnych miastach Polski i Europy, m.in. w Filharmonii im. Oskara Kolberga w Kielcach, Filharmonii w Tallinie w Estonii, w Ambasadzie RP w Wiedniu czy w Pałacu Tyszkiewiczów w Zatroczu na Litwie. Wielokrotnie występował na Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich czy Żelazowej Woli.
Kształcił się u wybitnych artystów i pedagogów, takich jak: Prof. Wojciech Świtała, Prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, Prof. Dang Thai Son, Prof. Janusz Olejniczak, Prof. Andrzej Jasiński, Prof. Ilya Maximow, Prof. Aleksiej Orłowiecki, Prof. Paweł Zawadzki czy Prof. Elżbieta Stefańska.
Augustas Vasiliauskas jest młodym muzykiem z pasją. Barwa saksofonu, możliwości techniczne i wszechstronność tego instrumentu w różnych obszarach muzyki nieustannie go inspirują i zachwycają. Ma 16 lat i kształci się pod kierunkiem światowego formatu instrumentalistów, kameralistów i pedagogów - prof. dr hab. Pawła Gusnara (UMFC) i dr Alicji Wołyńczyk-Raniszewskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, OSM II st. im. Mariana Sawy. Pierwszy etap edukacji ukończył w prestiżowej National M.K. Čiurlionis School of Art w Wilnie.
Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych.
Występuje na saksofonie altowym i barytonowym w emanującej niezwykłą energią i kreatywnością formacji Warsaw Saxophone Orchestra pod kierunkiem profesora Pawła Gusnara. Ostatnio w ramach festiwalu Wschód Kultury, Art Celebration, Rzeszów 2021 r. oraz Szalone Dni Muzyki, Beethoven na 12 saksofonów, Warszawa, 2021 r.
Ze względu na prace remontowe związane z budową trasy tramwajowej do Wilanowa i torowiska na ul. Rakowieckiej, dojazd do naszej siedziby jest obecnie utrudniony. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tutaj.
Dla zachowania komfortu zachęcamy również do przyjazdu na wydarzenie odpowiednio wcześniej.