Nowa Miodowa. Sinfonia Iuventus

18:00

Koncert w ramach współpracy ZPSM Nr 1 z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa.


Program:

Pedro Iturralde Pequeña Czarda

Eugene Bozza Aria (opr. Alicja Wołyńczyk)

Fryderyk Chopin Koncert fortepianowy e-moll op. 11

Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert klarnetowy A-dur KV 622Wykonawcy:

Krzysztof Wierciński fortepian

Augustas Vasiliauskas saksofon 

Mateusz Sowa klarnet

Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa  

Marek Wroniszewski dyrygentBilety:

Wstęp wolny 

Wejściówki do odbioru w kancelarii szkoły (poniedziałek - piątek w godz. 10:00 - 18:00) od 11.10.2021 

Liczba miejsc ograniczona


fot. Jacek Barcz / Marek Druszcz Zdjęcia wykonano w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego


Soliści:

Mateusz Sowa klarnecista, urodzony 24 marca 1999 roku.

Ukończył z wyróżnieniem Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie w klasie mgr Włodzimierza Gołębiowskiego. W 2018 roku rozpoczął studia wyższe na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. dr hab. Mirosława Pokrzywińskiego. Tytuł licencjata uzyskał z dniem 28 czerwca 2021 roku. Od 4.10. br. realizuje studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale instrumentalnym.

Pracował pod okiem wielu wybitnych specjalistów na kursach i lekcjach mistrzowskich: Florant Heau, Gabor Varga, Nicholas Cox, Karel Dohnal, Stephan Vermeersch, Jorge Montilla, Arkadiusz Adamski.

Laureat licznych wyróżnień i nagród na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych jako solista i kameralista. 

Kilkakrotnie nagrodzony stypendium Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Od 2021 roku stypendysta programu Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska”.Krzysztof Wierciński urodził się 22 lutego 2003 roku w Warszawie. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, a od 8 roku życia aktywnie uczestniczył w konkursach pianistycznych zdobywając liczne nagrody. Obecnie jest w klasie fortepianu Prof. Joanny Ławrynowicz-Just w ZPSM nr 1 w Warszawie.

Jego praca zaowocowała wieloma nagrodami na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych.

Koncertował w różnych miastach Polski i Europy, m.in. w Filharmonii im. Oskara Kolberga w Kielcach, Filharmonii w Tallinie w Estonii, w Ambasadzie RP w Wiedniu czy w Pałacu Tyszkiewiczów w Zatroczu na Litwie. Wielokrotnie występował na Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich czy Żelazowej Woli.

Kształcił się u wybitnych artystów i pedagogów, takich jak: Prof. Wojciech Świtała, Prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, Prof. Dang Thai Son, Prof. Janusz Olejniczak, Prof. Andrzej Jasiński, Prof. Ilya Maximow, Prof. Aleksiej Orłowiecki, Prof. Paweł Zawadzki czy Prof. Elżbieta Stefańska.Augustas Vasiliauskas jest młodym muzykiem z pasją. Barwa saksofonu, możliwości techniczne i wszechstronność tego instrumentu w różnych obszarach muzyki nieustannie go inspirują i zachwycają. Ma 16 lat i kształci się pod kierunkiem światowego formatu instrumentalistów, kameralistów i pedagogów - prof. dr hab. Pawła Gusnara (UMFC) i dr Alicji Wołyńczyk-Raniszewskiej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, OSM II st. im. Mariana Sawy. Pierwszy etap edukacji ukończył w prestiżowej National M.K. Čiurlionis School of Art w Wilnie. 

Jest laureatem konkursów krajowych i międzynarodowych.

Występuje na saksofonie altowym i barytonowym w emanującej niezwykłą energią i kreatywnością formacji Warsaw Saxophone Orchestra pod kierunkiem profesora Pawła Gusnara. Ostatnio w ramach festiwalu Wschód Kultury, Art Celebration, Rzeszów 2021 r. oraz Szalone Dni Muzyki, Beethoven na 12 saksofonów, Warszawa, 2021 r.

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia