MILO Ensemble / Nils Petter Molvær *Bilety wyprzedane

19:00

Koncert MILO Ensemble i Nils Petter Molvær w ramach trasy promującej ich wspólny album, który został zarejestrowany podczas występu na festiwalu Muzyka Świata 2023.


Muzyka MILO Ensemble łączy różne etnosy i tradycje muzyczne. Każdy z muzyków wnosi własny, odmienny i wyjątkowy wkład w wielokulturową, harmonijną muzyczną mieszankę powstającą z połączenia tych rozmaitych brzmień. W utworach słychać wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu, jazzu. Swój wkład ma także Molvær, którego trąbka i delikatny rys elektronicznych efektów dodaje muzyce przestrzennego elementu.

Nils Petter Molvaer to norweski trębacz jazzowy i kompozytor, uważany za przedstawiciela i jednego z pionierów nu jazzu. Jego ojciec Jens Arne także jest muzykiem jazzowym. Przez wiele lat był członkiem zespołu Masqualero, a w 1997 roku rozpoczął karierę solową. W tym samym roku wydał autorską płytę Khmer, łączącą jazz z rockiem, muzyką elektroniczną i hip-hopem. Od tego czasu jego albumy i koncerty cieszą się nieustającym zainteresowaniem melomanów na całym świecie. MILO Ensemble natomiast, to projekt muzyczny Dimitriosa „Milo” Kurtisa. Grupa składa się z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. World music, wykonywana przez zespół, jest bardziej zbliżona do korzeni etno, a instrumenty, na których grają artyści, pochodzą m.in. z Bliskiego Wschodu, krajów afrykańskich, Mongolii i Indonezji. W utworach słychać wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu.


Wykonawcy:

Nils Petter Molvær trąbka

MILO Ensemble 

Milo Kurtis leader, klarnet, trombity, voice, instrumenty perkusyjne

Marta Zalewska voice, sax baryton

Bart Smorągiewicz sakskofony, flet

Adeb Chamoun darabuka, riqq, daf, głos

Bart Pałyga sarangi, śpiew gardłowy

Mateusz Szemraj oud, saz, santur

Jacek Gładkowski realizator dźwięku


Bilety:

Bilety dostępne TUTAJ


Organizator: Fundacja Edukacji Kulturalnej Milo Art

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram