Leszek Możdżer Solo / Światowa Premiera Fortepianu Dekafonicznego *Bilety wyprzedane

19:00


Światowa Premiera Fortepianu Dekafonicznego 

Z okazji występu na tak wyjątkowej imprezie jaką jest GRIEG meets Chopin Warsaw meeting on geometric methods in science Leszek Możdżer wraz z zaprzyjaźnionymi, zaangażowanymi naukowcami postanowili przygotować coś zupełnie wyjątkowego - fortepian symbolicznie nawiązujący do świata współczesnej nauki, która, jak wiemy, operuje głównie systemem dziesiętnym. Natomiast instrumentaliści i kompozytorzy ze świata muzyki tonalnej używają systemu tuzinowego (kopnego), bo każda oktawa jest w nim podzielona na dwanaście równych części. Podzielenie oktawy na dziesięć równych stopni może reprezentować więc współczesną, popularną matematykę i obrazować rzeczywistość w której operują naukowcy.

Prezentacja fortepianu dekafonicznego (dziesiętnego) będzie ukłonem w stronę świata współczesnej nauki i próbą jego symbolicznego odzwierciedlenia, ale też swoistą refleksją na temat rzeczywistości w której żyjemy. Używanie systemu dziesiętnego czy tuzinowego teoretycznie nie powinno mieć znaczenia, ale można sobie zadać pytanie: jak z punktu widzenia twórcy rozkładają się proporcje w systemie dziesiętnym, a jak w systemie tuzinowym. Za pomocą zjawisk rezonansowych Leszek Możdżer zapragnął wejść do świata współczesnej nauki i spróbować rozpoznać na nowo istotę dysonansu i konsonansu jako nieodłącznej części ludzkich poszukiwań harmonii, prawdy i piękna.


Wykonawcy:

Leszek Możdżer


Bilety:

Bilety dostępne w serwisie Kup Bilecik. Bilety wyprzedane.

Organizatorem koncertu jest Wink Management oraz Centrum Fizyki Teoretycznej PAN – instytut naukowy Polskiej Akademii Nauk z siedzibą w WarszawieGaleria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram