Lekcje Muzyki / Marek Bracha

19:00

Lekcje Muzyki tym razem w klasycznej formie... Mazurka!

Mazurek jest dobry na wszystko. O tym dlaczego i o jego licznych właściwościach opowie i zagra znakomity pianista Marek Bracha.

To już drugi koncert w ramach nowego cyklu w Nowej Miodowej - "Lekcje Muzyki"!

Tytuł z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ nie do końca lekcje i nie tylko muzyki… Koncerty, które planujemy dla Państwa, w otwartej i luźniejszej atmosferze, to prawdziwe muzyczne spotkania z wybitnymi polskimi artystami, w ten czy inny sposób związanymi także z ZPSM Nr 1 w Warszawie.


Program:

Johann Phillip Kirnberger Masura 

Józef Elsner Rondo a la Mazurek

Maria Szymanowska nr 1,2,3,5,6 8,17 ze zbioru 24 Mazurków

Fryderyk Chopin Mazurek cis-moll op. 6 nr 2

Edward Wolff Mazurek b-moll op. 12 nr 4

Józef Krogulski Mazurek g-moll op. 28 nr 2

Julian Fontana Mazurek E-dur op. 21 nr 1

Ignacy Feliks Dobrzyński Mazurek a-moll op. 37 nr 2

Thomas Tellefsen Cztery Mazurki op. 3 G-dur, G-dur, B-dur, fis-moll

Aleksander Tansman Trzy Mazurki z zeszytów I i II

Mieczysław Wajnberg Mazurek a-moll

Władysław Szpilman Mazurek f-moll


Wykonawcy:

Marek Bracha fortepian


Bilety:

Bilety dostępne w serwisie Bilety24


Organizator:

Fundacja Nowa Miodowa i ZPSM Nr 1 w Warszawie


Bio:

Marek Bracha - wszechstronny pianista wykształcony w Warszawie i Londynie, koncertujący z repertuarem muzyki klasycznej i współczesnej w Europie, obu Amerykach i Azji. Solista, kameralista, laureat wielu konkursów, pedagog, interpretator muzyki na instrumentach historycznych, komentator wydarzeń muzycznych i kulturalnych, kurator polskiej muzyki i kultury za granicą, promotor narodowych wątków w nawiązaniu do sztuki międzynarodowej. Autor recitali komentowanych (lecture recitals), łączących muzykę ze słowem, wprowadzających pozamuzyczne konteksty utworów i historię ich powstawania. Komentator telewizyjny i radiowiec od wielu lat zapraszany do grona ekspertów komentujących m.in. przesłuchania Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina przez TVP Kultura, II Program Polskiego Radia oraz Polskie Radio Chopin, w którym prowadzi także cotygodniową autorską audycję Muzycy o Chopinie. Jest jurorem krajowych i zagranicznych konkursów muzycznych. W 2022 r przewodniczył jury konkursu Młody Muzyk Roku organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i transmitowanego przez TVP 1 i TVP Kultura. Współzałożyciel i kurator dorocznego festiwalu muzyki kameralnej WarszeMuzik, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Z Nową Miodową związany jako absolwent OSM II st. im. Z. Brzewskiego w ZPSM Nr 1, a obecnie pedagog. Kształcił się w Warszawie u Marzeny Jasińskiej i prof. Teresy Manasterskiej. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (2012) w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Ukończył również Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera (2011) oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey’a Goviera (2012). Patronat medialny

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram