19:00 WSPÓŁGŁOSY
20:30 Voice Act feat. Jim Black
Bilety dostępne w serwisie Going
Organizatorami wydarzenia są kxntrst oraz Fundacja Plateaux.
Partnerami wydarzenia są: Fundacja Nowa Miodowa oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie, Klub SPATiF, a także barStudio.
Patronami medialnymi wydarzenia są: Radio Kampus, JAZZKULTURA oraz portal JazzSoul.
Wydarzenie jest współfinansowane przez Unię Europejską NextGenerationEU oraz przez m.st. Warszawę.
Nowy festiwal na mapie Warszawy: kxntrst music festival – już w listopadzie 2024!
Warszawa w listopadzie stanie się epicentrum muzyki improwizowanej i eksperymentalnej elektroniki, a wszystko za sprawą kxntrst music festival, który odbędzie się w dniach 22-24 listopada 2024 roku. To świeża, pełna pasji inicjatywa organizowana przez trzy wyjątkowe postacie polskiej sceny muzycznej – Kubę Więcka, Piotra Orzechowskiego (Pianohooligana) oraz Natalię Kordiak.
Podczas festiwalu odbędzie się 7 koncertów, w tym występy uznanych artystów, takich jak Jim Black (USA), Stefan Wesołowski, Jan Emil Młynarski, Kuba Więcek, Anna Gadt czy Pianohooligan. Sercem festiwalu będą debiuty młodych, intrygujących twórców, jak duet Deux Lynx czy wirtuoz syntezatorów Synthezaur; a także nowe, śmiałe przedsięwzięcia, jak kobiecy improwizujący ensemble Voice Act, nowa formacja Kaprysy & Bagatele Więcka i Orzechowskiego, czy rewolucyjne WSPÓŁGŁOSY Marcela Balińskiego.
kxntrst music festival to nie tylko muzyka na żywo. Na uczestników czekają także warsztaty z improwizacji czy produkcji muzycznej oraz panele dyskusyjne, poruszające istotne tematy związane z tworzeniem i prezentowaniem ambitnej muzyki na współczesnym rynku. Wydarzenia odbędą się w renomowanych i kultowych lokalizacjach na terenie Warszawy, takich jak Nowa Miodowa, Klub Spatif czy barStudio.
Więcej informacji na: www.kxntrst.com
WSPÓŁGŁOSY to autorski projekt Marcela Balińskiego – polskiego kompozytora, pianisty i animatora kultury. Na scenie współtworzy go chór osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi i trio jazzowe złożone z uznanych improwizatorów młodego pokolenia. W tej unikatowej formule grupa wykonuje kompozycje, w których elementy stałe i zapisane równoważą się dzięki fragmentom improwizowanym. Dotychczasowe koncerty zespołu zgromadziły dużą publiczność, niezwykle entuzjastycznie reagującą na tę wyjątkową, artystyczną ofertę.
MUZYCY
Marcel Baliński – dyrygowanie, fortepian, kompozycje
Rafał Różalski – kontrabas
Bartosz Szablowski – perkusja
CHÓR
Radosław Dąbek / Wiktor Swaczyna / Adela Balińska / Bartosz Bielenia /Agnieszka Kijo / Maciej Rybowski / Alicja Grzelec / Kamila Milczarek / Remigiusz Rudkowski / Maciej Chojnacki / Magdalena Koleśnik / Tomasz Wasiak / Małgorzata Sidoszewska
Voice Act
Projekt powstały z inicjatywy Anny Gadt. Jego założeniem było stworzenie wspólnotowej opowieści głosowej utkanej z czterech odmiennych temperamentów kobiecych; ich historii, doświadczeń, a także korzeni – muzyki ludowej, klasycznej, jazzu, contemporary czy free. Materią tworzonej muzyki jest tu głos ludzki jako wyraz podmiotowości i indywidualizmu. To głos słyszalny i słuchany, pierwotny w swojej wymowie, bez wsparcia instrumentów i udziału elektroniki. Improwizujące głosy przenikają się, wybrzmiewają, zjawiają się i gasną, istnieją wspólnie i z osobna, tworząc wielowątkową, narracyjną strukturę.
Jim Black
Jim Black jest liderem nowego pokolenia muzyków, którzy wprowadzają jazz w XXI wiek. Oprócz tego, że jest jednym z najbardziej wpływowych perkusistów naszych czasów, jest także liderem jednego z najbardziej innowacyjnych zespołów na świecie, AlasNoAxis, w skład którego wchodzą jego wieloletni partnerzy Chris Speed, Hilmar Jensson i Skúli Sverrisson. Opierając się na swoim wirtuozerskim, ale bardzo osobistym podejściu do perkusji jazzowej, estetyka Blacka rozszerzyła się o bałkańskie rytmy, wpływy muzyki rockowej oraz cyfrowe pejzaże dźwiękowe.
Anna Gadt – śpiew
Natalia Kordiak – śpiew
Marta Grzywacz – śpiew
Gosia Zagajewska – śpiew
Jim Black - perkusja
Ze względu na prace remontowe związane z budową trasy tramwajowej do Wilanowa i torowiska na ul. Rakowieckiej, dojazd do naszej siedziby jest obecnie utrudniony. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tutaj.
Dla zachowania komfortu zachęcamy również do przyjazdu na wydarzenie odpowiednio wcześniej.