Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Pièce d’Orgue BWV 572 (Weimar ca. 1720)
Très vitement
Gravement
Lentement
Jean-Adam Guilain (fl. 1702-1739) - Suite du II. Ton
(ze zbioru Pieces d’Orgue pour Le Magnificat sur les huit Tons differens de l’Eglise, Paris 1706)
I Prelude
II Tierce en Taille
III Duo
IV Basse de Trompette
V Trio de flutes
VI Dialogue
VII Petit plein jeu
Franz Tunder (1614–1667) - Komm heiliger Geist, Herre Gott (Lüneburg 1655–1678)
J. S. Bach - Schmücke dich o liebe Seele BWV 654
(ze zbioru Achtzehn noch ungedruckte Choralvorspiele für zwei Manuale und Pedal; Leipzig 1739–1742)
J. S. Bach - Fuga. Sopra il Magnificat BWV 733 (1740)
Weronika Paine organy
Wstęp wolny
Weronika Paine jest polską klawesynistką i organistką, mieszkającą w Szwajcarii. Koncertuje jako solistka i kameralistka. Recenzja jej koncertów z zespołem Brezza w Fundación Juan March w Madrycie wyróżniła jej „mistrzostwo stylistyczne i wyrafinowany dźwięk” (Scherzo, 26.01.2023). Do jej niedawnych osiągnięć należą cyfrowe wydanie nagrania „Sur une mer” z zespołem Le Sommeil wytwórni Universal Pictures, a akże premiera jej solowego recitalu klawesynowego „La reine danse” z Zuzanną Grzegorowską w Telewizji Polskiej „TVP Kultura” oraz premiera nagrania „La Tempete” z Le Sommeil przez oficjalnego dystrybutora Wocomo Music. Weronika jest laureatką wielu konkursów oraz stypendystką artystyczną fundacji w Polsce i Szwajcarii. Koncertowała w Europie, Ameryce Północnej i Australii.
W 2019 ukończyła studia magisterskie z klawesynu i organów w prestiżowej Scholi Cantorum Basiliensis w Szwajcarii (odpowiednio w klasach prof. Andrei Marcona i prof. Tobiasa Lindnera). Po egzaminach kończących studia z pedagogiki klawesynu u prof. Jörga-Andreasa Böttichera w czerwcu 2021 oraz z wykonawstwa historycznego w klasie organów prof. Wolfganga Zerera w styczniu 2022, Weronika kontynuowała studia podyplomowe w klasie średniowiecznych instrumentów klawiszowych Coriny Marti w tej samej instytucji. Od 2018 przez rok pod okiem Christophe’a Rousset i Władysława Kłosiewicza prywatnie doskonaliła się w wykonawstwie klawesynowym, a przy okazji kursów mistrzowskich na przestrzeni ostatniej dekady pracowała z renomowanymi wirtuozami i pedagogami, takimi jak Skip Sempé, Carole Cerasi, Andreas Steier, Bertrand Cuiller, Jean-Marc Aymes, Nicholas Parle, Menno van Delft, Mitzi Meyerson.
Ukończywszy studia II stopnia w Scholi Cantorum w maju 2019, Weronika otrzymała pozycję głównej organistki i dyrygentki chóru św. Maurycego w parafii Schötz-Ohmstal, czym uzupełniła swoje dotychczasowe zatrudnienie w tej samej dziedzinie w parafii Wauwil-Egolzwil w kantonie Lucerny w Szwajcarii.
Ze względu na prace remontowe związane z budową trasy tramwajowej do Wilanowa i torowiska na ul. Rakowieckiej, dojazd do naszej siedziby jest obecnie utrudniony. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tutaj.
Dla zachowania komfortu zachęcamy również do przyjazdu na wydarzenie odpowiednio wcześniej.