Koncerty organowe - Tomasz Zebura

19:00

Koncert w ramach cyklu koncertów organowych w Sali Organowej im. T. Jarzęckiego w ZPSM Nr 1. 


Program:

Jan Sebastian Bach Toccata, Adagio i Fuga C-Dur BWV 564

Robert Schumann Vier Skizzen für den Pedalflügel

Jan Sebastian Bach Allein Gott in der Höh sei Ehr BWV 676

August Gottfried Ritter I Sonata d-moll op. 11


Wykonawcy:

Tomasz Zebura organy


Bilety:

Wstęp wolny


Bio:

Tomasz Zebura urodził się w 1990 roku w Warszawie. Studiował organy (studia solistyczne ukończone dyplomem Konzertexamen) oraz muzykę kościelną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w Musikhochschule w Lubece (Niemcy), Hochschule für Musik we Fryburgu Bryzgowskim (Niemcy) oraz Hochschule Luzern (Szwajcaria). Jego nauczycielami byli m.in. Magdalena Czajka, Józef Serafin, Jarosław Wróblewski, Arvid Gast, Martin Schmeding, Elisabeth Zawadke. 

Podczas studiów był stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Fundacji Thorens.

Swoje umiejętności doskonalił na licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Michaela Radulescu, Daniela Rotha, Guy Boveta, Martina Sandera, Christopha Bosserta, Gerharda Gnanna, Lorenzo Ghielmiego, Wolfganga Zerera, Pietera van Dijka, Gunthera Rosta, Christopha Mantoux.

Jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.: III nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Jana Kucharskiego w Łodzi (2014), I nagrody na III Akademickim Konkursie Organowym "Romuald Sroczyński in memoriam" w Poznaniu (2012), III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Organowym Mendelssohn-Eben w Krakowie (2009). Ponadto był półfinalistą międzynarodowych konkursów w Norymberdze, St. Maurice, Vaduz.

Jako solista i muzyk kameralny występuje w Polsce i za granicą biorąc również udział w licznych prawykonaniach utworów kompozytorów współczesnych. Od grudnia 2019 roku piastuje funkcję głównego organisty w kościele pw. św. Józefa w Zurychu.

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram