Koncerty organowe - Roman Szlaużys / Jan Harasimowicz

19:00

Koncert w ramach cyklu koncertów organowych w Sali Organowej im. T. Jarzęckiego w ZPSM Nr 1. 


Program:

Dietrich Buxtehude (1637-1707) Preludium, fuga i ciaccona in C BuxWV 137

Petr Eben (1929-2007) Hommage à Buxtehude (1987)

Petr Eben Okna (1976) na trąbkę i organy


Wykonawcy:

Roman Szlaużys organy

Jan Harasimowicz trąbka


Bilety:

Wstęp wolny


Bio:

Roman Szlaużys - Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie organów prof. J. Serafina oraz konserwatorium w Lozannie. Laureat kilku międzynarodowych konkursów organowych. Syn organisty kościelnego.

Przez wiele lat pracował jako wykładowca gry na organach na UMFC w Warszawie. Od ponad 20 lat nauczyciel gry na organach w PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie. Prowadzi również działalność koncertową jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy. Posiada tytuł naukowy doktora w dziedzinie sztuki muzycznej.


Jan Harasimowicz to jeden z najwybitniejszych polskich trębaczy. Studiował w Birmingham Conservatoire w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem wielu znanych pedagogów takich jak Michael Laird, Jon Holland, Andrew Stone-Fewings. Związany był z City of Birmingham Symphony Orchestra czy Zespołem Muzycznym Teatru Szekspira w Stratford.
Po ukończeniu studiów w Wielkiej Brytanii, podczas których był także stypendystą w Praskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Vladimira Rejleka, kontynuował studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod opieką prof. Krzysztofa Bednarczyka.

Niedługo po powrocie do kraju, został muzykiem Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus, z którą jako solista wykonywał m.in. II Koncert Brandenburski J.S. Bacha.
Od roku 2010 jest pierwszym trębaczem Orkiestry Sinfonia Varsovia, a od 2016 wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina oraz nauczycielem w ZPSM Nr 1 Warszawie przy ulicy Rakowieckiej 21.

Jako solista występował z takimi orkiestrami jak Sinfonietta Cracovia, Sinfonia Varsovia, Śląska Orkiestra Kameralna, Sinfonia Iuventus czy Filharmonia Zielonogórska. Angażuje się także w wyjątkowe projekty spoza kręgów muzyki klasycznej (m.in. Sinfonia Varsovia Brass, Szymon Nidzworski Project, Jazz Band Młynarski/Masecki).

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram