Koncert premierowy płyty „Beloved”

19:00

Limit miejsc sali koncertowej został osiągnięty.


Program:

W programie znajdą się kompozycje Michała Malca pochodzące z albumu „Beloved” nagranego przez zespół wokalny Vocore w ubiegłym roku. Są to zarówno utwory sakralne, jak i świeckie – wszystkie podejmują temat miłości w różnych ujęciach.

1. Jubilate Deo

2. For Wherever You Go

3. Prayer to our Lady of the Divine Love 4. Et dabo vobis cor novum

5. Rozmowa duszy z Matką Bolesną

6. Tre madrigali amorosi:

      I. O Primavera

      II. Dolcissimo uscignolo

      III. Altri canti di Marte

7. I Hear You Singing

8. Canticum discipulorum


Wykonawcy:

Zespół wokalny Vocore:

Adrianna Żołnierczuk-Malec sopran 

Martyna Jankowska sopran 

Apolonia Golachowska alt 

Katarzyna Karbownik alt

Kacper Szemraj tenor

Filip Ejlak tenor

Michał Malec bas

Michał Kijewski bas


Jakub Szafrański prowadzenie koncertu


Bilety:

Limit miejsc sali koncertowej został osiągnięty.Dodatkowe informacje:

Vocore:

Zespół wokalny VOCORE został założony w 2017 roku – tworzą go dyrygenci, wokaliści i kompozytorzy z ogromną pasją do śpiewania. Vocore wykonuje przede wszystkim muzykę a cappella, jednocześnie pozostając otwartym na różne style i gatunki. Misją zespołu jest uwrażliwianie społeczeństwa oraz przywracanie pięknej muzyce należnej jej pozycji i uznania. W jego działalności ważną rolę odgrywa promocja muzyki tworzonej przez współczesnych kompozytorów oraz edukacja słuchaczy – zwłaszcza młodego pokolenia.

Od początku istnienia zespół zaśpiewał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą. Jeden zważniejszych miał miejsce podczas 62. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Zespół zdobył również kilka znaczących nagród w krajowych oraz międzynarodowych konkursach i festiwalach, w tym za najlepsze wykonanie muzyki dawnej na XVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie (2018), a także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu w języku kaszubskim na XXXI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi (2019).

 

Michał MALEC 

Michał Malec urodził się w 1995 roku w Lublinie. Absolwent studiów magisterskich na kierunku kompozycji w klasie prof. Pawła Łukaszewskiego. Wiedzę z zakresu kompozycji pogłębiał na University of Aberdeen pod kierunkiem prof. Paula Mealora. Jest członkiem Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich i pracuje w macierzystej uczelni jako asystent na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Pomimo młodego wieku jest zdobywcą licznych nagród, między innymi: I nagrody (w 2019 roku) oraz III nagrody (2016) w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Musica Sacra Nova” w Kolonii, I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „In modo di Lutosławski” w Warszawie (2013), II nagrody w Konkursie Kompozytorskim JP2 (2018), III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Musica Sacra” w Częstochowie (2012), jak również wyróżnienia w Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda (2016). Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Dorobek twórczy Michała Malca obejmuje zarówno utwory wokalne (zwłaszcza chóralne), jak i instrumentalne (kameralne, symfoniczne) oraz wokalno-instrumentalne. Jego kompozycje były wykonywane w całej Polsce (m.in. Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Częstochowa, Białystok, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin), a także za granicą (Litwa, Niemcy, Wielka Brytania, Norwegia, Estonia, Hiszpania, Portugalia i Izrael). Wśród wykonawców jego muzyki znajdują się między innymi Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Polsko-Norweska Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna, Unplugged Orchestra, a także litewski chór „Jauna Muzika”, Europäischer Kammerchor Köln, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia”, Chór Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, Polski Narodowy Chór Młodzieżowy, zespół wokalny Vocore, zespół wokalny Art’n’Voices czy Sekstet proMODERN. Michał Malec ma na koncie wydania utworów przez niemieckie wydawnictwo Schott Music, Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Chopin University Press oraz kilka płytowych nagrań, spośród których trzy zostały nominowane (2019, 2020, 2021), a jedna otrzymała nagrodę „Fryderyk” w kategorii „Album roku – Muzyka współczesna” w 2021 roku.

Ważnym obszarem jego twórczej działalności jest zespół wokalny Vocore, w którym działa od 2017 roku jako kompozytor oraz wokalista (baryton/bas).

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram