Fundacja Nowa Miodowa i ZPSM Nr 1 włączają się w wielkie święto muzyki jakim jest ten najstarszy na świecie turniej skrzypków. W Nowej Miodowej odbędzie się recital Laureata III Nagrody Konkursu.
Qingzhu Weng skrzypce
Michał Francuz fortepian
J. Paderewski Sonata a-moll, op. 13
W. Lutosławski Partita na skrzypce i fortepian
H. Wieniawski Legenda, op. 17
H. Wieniawski Polonez D-dur, op. 4
Bilety dostępne na Going. https://bit.ly/3T6y0tS oraz w salonach sieci Empik
Qingzhu Weng
Podczas Konkursu reprezentował Chiny. Urodził się 30.08.2001 r. Studiuje na Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Wcześniej kształcił się w Shanghai Conservatory of Music i Xiamen Music School w Chinach. Jest laureatem wielu nagród, w tym I miejsca w Ysaye International Music Competition w Belgii (2018), I miejsca w Mirecourt International Violin Competition we Francji (2018) i II miejsca w the International Johann Sebastian Bach Competition w Niemczech (2022). Występował jako solista z Frankfurt Radio Symphony, NDR Radiophilharmonie, Pforzheim Chamber Orchestra, Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz, Kammerphilharmonie Frankfurt i Kremeratą Balticą.
Michał Francuz
Urodził się w 1980 roku w Szczecinie. Jest absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie fortepianu dr. Mikołaja Szczęsnego. Ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu pod kierunkiem prof. Waldemara Andrzejewskiego. Od 2010 roku jest wykładowcą w Katedrze kameralistyki macierzystej uczelni. Współpracował niemal ze wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi, a także z Sinfonia Varsovią, Baltic Neopolis Orchestra, Orkiestrą Feelharmony, Orkiestrą Colegium F. Orkiestrą Kameralną l’Autunno, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Kameralnym w Szczecinie, Operą Bałtycką w Gdańsku oraz z Towarzystwem Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Współtworzył również szereg projektów kameralnych. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. Les Folles Journes Chopin – Chopin Open w Warszawie, Cinquieme Festiwal Culturel International de Musique Symphonique w Algierii, Lubomirski Festival (Polska, Ukraina), „Muzyka na Szczytach” w Zakopanem, Sacrum non Profanum w Trzęsaczu, Rzeszowskiej Jesieni Muzycznej, Festiwalu I. J. Paderewskiego w Warszawie, Poznańskiej Wiośnie Muzycznej, Szczecin Classic, Chopin w Barwach Jesieni w Antoninie i wielu innych. Wielokrotnie koncertował w Dworku Chopina w Żelazowej Woli oraz w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W maju 2015 roku debiutował w nowojorskiej Carnegie Hall. W 2019 roku ukazała się płyta „Polskie Sonaty Skrzypcowe”, którą nagrał wraz z Bartkiem Niziołem. W 2020 roku został wydany album, który nagrał wraz z Joanną Konarzewską i Rafałem Kwiatkowskim, zawierający tria fortepianowe Władysława Żeleńskiego, Grzegorza Fitelberga oraz światowa premiera – trio Apolinarego Szeluty. W tym samym roku wraz z Kwartetem Śląskim dokonał nagrania tria oraz kwartetu fortepianowego Władysława Żeleńskiego. Ma w swoim dorobku liczne nagrania dla Polskiego Radia i TV. Był oficjalnym pianistą XV i XVI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Więcej informacji o Konkursie:
https://konkurs.wieniawski.pl/
https://www.facebook.com/wieniawskisociety
Ze względu na prace remontowe związane z budową trasy tramwajowej do Wilanowa i torowiska na ul. Rakowieckiej, dojazd do naszej siedziby jest obecnie utrudniony. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tutaj.
Dla zachowania komfortu zachęcamy również do przyjazdu na wydarzenie odpowiednio wcześniej.