Koncert Kolęd - Cantores Minores

19:00


Program:

W programie m.in.: chorał gregoriański (Hodie Christus natus est), utwory dawne (Gdy się Krystus narodził z XVI w.), dzieło polskiego baroku (Resonet in Laudibus B. Pękiela), nietuzinkowe opracowania tradycyjnych polskich kolęd (Anioł pasterzom mówił, Lulajże Jezuniu, Tryumfy Króla niebieskiego, Gdy się Chrystus rodzi), kolędy świata (Silent night, Festejo de Navidad), Negro spiritual (Mary had a baby), a także znane piosenki (White Christmas, Na całej połaci śnieg).

Chór wykona cały program a cappella.


Wykonawcy:

Archikatedralny Chór Męski Cantores Minores

Franciszek Kubicki dyrygent

Jakub Szafrański prowadzenie koncertu


Bilety:

Zakup biletów możliwy tutaj.


Cantores Minores:

Chór został założony w 1990 roku przez Josepha A. Hertera. Prawie od początku związany jest z Bazyliką Archikatedralną św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W pierwszym okresie – jako chór chłopięcy – brał udział w wielu programach telewizyjnych i przedstawieniach teatralnych oraz występował z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i zagranicą. Cantores Minores koncertował w ponad dwudziestu krajach. Był nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach i konkursach. Od 2016 roku funkcję dyrygenta chóru pełni Franciszek Kubicki.

W ostatnich latach zespół odniósł kilka znaczących sukcesów, m.in.:

– Pierwsza nagroda na 12. Międzynarodowym Konkursie Varsovia Cantat (2016);

– Grand Prix oraz I miejsce na Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu (2017, 2018, 2019);

– Druga nagroda na Międzynarodowym Konkursie Cracovia Cantans (2017);

– Grand Prix oraz I miejsce na 4. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Carmen Fidei w Łomży (2017);

– Pierwsza nagroda (Złoty dyplom) w kategorii chórów kameralnych na 27. Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Pradze (2017);

– Pierwsza nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Sacrosong w Otwocku (2018).

– Złoty i srebrny dyplom na V Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Cantu Gaudeamus” w Białymstoku (2021)

Zespół ma w swoim repertuarze utwory o zróżnicowanym charakterze – chorał gregoriański, kompozycje wielogłosowe a cappella oraz z akompaniamentem. Wykonuje utwory sakralne (pieśni wielkopostne, pasyjne, adwentowe, kolędy), pieśni patriotyczne i popularne. Chór występuje podczas uroczystości religijnych, imprez kulturalnych oraz innych wydarzeń. W roku 2018 chór wydał płytę z kolędami (CM 001), natomiast w 2020 jubileuszowy album “Cantores Minores – 30 lat” (CM 002).

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia

Instagram