Gala wręczenia Dorocznych Nagród Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

19:00

Koncert zamknięty, dostępny tylko dla zaproszonych gości. 

14 października podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, prof. Piotr Gliński, Wicepremier, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odznaczy twórców, animatorów i mecenasów, których działalność w sposób szczególny przyczynia się do rozwoju, upowszechniania i ochrony kultury. Nagrody zostaną przyznane w 17 kategoriach. 

Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest przyznawana od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury za całokształt ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska, pojawiające się w polskiej kulturze, poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Za organizację gali Dorocznych Nagród Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odpowiada Narodowe Centrum Kultury. Tegoroczną uroczystość poprowadzi dziennikarka TVP Kultura - Katarzyna Sanocka. Wydarzenie będzie można obejrzeć na antenie TVP Kultura w niedzielę, 17 października o godz. 16.00 oraz w TVP2 o godz. 22.05.

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia