Relacja: Możdżer / Komeda

Za nami weekend pod znakiem czterech fantastycznych koncertów "Możdżer / Komeda". Wybitny artysta i wspaniały człowiek - Leszek Możdżer - ponownie zachwycił publiczność Nowej Miodowej.

Muzyka Krzysztofa Komedy stała się już stałym elementem polskiego, jazzowego krajobrazu, mają ją w swoim repertuarze muzycy starzy i młodzi, ciągle odnajdując w niej materiał do przemyśleń, inspiracji i poszukiwań. Jedną z najwyraźniej odznaczających się wypowiedzi na temat Komedy jest płyta Leszka Możdżera wydana w roku 2011 dla niemieckiej oficyny ACT Music.

Ta płyta jest ciągle żywa, ciągle budzi emocje i okazała się być jednym z najważniejszych krążków w dyskografii pianisty. Leszek Możdżer mówi, że "Komeda pozostawił w nutach dużo przestrzeni dla wykonawcy" i być może właśnie dlatego chętnie wraca do tego repertuaru. Po latach kolejnych doświadczeń i poszukiwań każde nowe wykonanie utworów Komedy daje bowiem możliwość wyrażenia innych, nowych treści.

Dziękujemy Państwu za obecność, a artyście i wspaniałej menadżerce Dorocie Wink oraz zespołowi ponownie za okazane zaufanie. Do zobaczenia!

fot. Sisi Cecylia

Galeria

Nadchodzące wydarzenia

Wszystkie wydarzenia